Maijā Liepājas mūzikas vidusskolas jubilejas koncertā uzstāsies pazīstami mūziķi - skolas absolventi

Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas 90.gadu jubilejas svinības, kas sākās aprīlī, noslēgsies ar vērienīgu skolas absolventu koncertu Liepājas teātrī, kurā piedalīsies daudzi Latvijā pazīstami akadēmiskās un populārās mūzikas izpildītāji.

Kā "Rietumu Radio" informēja skolas metodiķe Irita Kalēja, koncerts "Ar vēju un dzintaru matos" ar kuru noslēgsies skolas jubilejas svinības notiks 11.maijā un tajā piedalīsies arī Liepājas simfoniskais orķestris, kura sastāvā, kā sacīja Kalēja, spēlē daudzi skolas absolventi.

Jubilejas noslēguma koncerta programma sadalīta divās - akadēmiskās un populārās mūzikas - daļās. Pirmajā izskanēs skolas absolventa komponista Zigmara Liepiņa "Vijoļkoncerta" II daļa. To izpildīs "Lielās Mūzikas balvas 2011" ieguvēja Paula Šūmane, bet pie diriģenta pults būs Jānis Liepiņš. Koncerta pirmajā daļā uzstāsies arī operdziedātāja Antra Bigača, akardeoniste Linda Rozentāle un labākie skolas audzēkņi.

Savukārt koncerta otrajā daļā kopā ar Liepājas simfonisko orķestri, instrumentālo grupu un diriģentu Jēkabu Ozoliņu uzstāsies virkne Latvijā pazīstamu mūziķu, kuri dažādos laikos absolvējuši Liepājas mūzikas skolu - Andris Ērglis, Ance Krauze, Zigfrīds Muktupāvels, Uldis Marhilēvičs, Aivars Hermanis, Vjačeslavs Mitrohins, Rodrigo Fomins, Juris Pavītols un citi.

Koncerta otrās daļas rīkotāja pienākumus ir uzticēti Marhilēvičam. Honorāru par piedalīšanos koncertā neviens no mūziķiem nav prasījis un viņu uzstāšanās, kā sacīja sacīja Kalēja, būs sveiciens skolas jubilejā.

Kā atzina Kalēja, visiem interesentiem koncertu nebūs iespējams apmeklēt un gandrīz visi ielūgumi uz koncertu jau esot izņemti. Pasākuma rīkotāji pašlaik spriežot par iespēju klausītājiem apmeklēt arī koncerta ģenerālmēģinājumu. Jūnijā koncerta ierakstu skatītāji varēšot vērot Latvijas televīzijā.

Liepājas Tautas konservatorija Liepājā nodibināta 1922.gada 21.maijā. Kopš 1945. gada skola atrodas Ausekļa ielas ēkā un par tās direktoru tā paša gada maijā iecelts trompetists un diriģents Valdis Vikmanis.

Pievieno komentāru

Kultūra