Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LSO aicina uz sezonas noslēguma koncertu

28. aprīlī plkst.19 Liepājas Latviešu biedrības namā Liepājas Simfoniskais orķestris noslēgs savu koncertsezonu ar grandiozu koncertu Simfoniskās dejas, kas ir vērienīgā koncertcikla "Krievu klasikas virsotnes" pēdējais koncerts šajā sezonā.

Vienu no visu laiku sarežģītākajiem vijoļkoncertiem kopā ar LSO atskaņos spožā vijolniece Laura Zariņa. Pie diriģenta pults stāsies Latvijas Lielās Mūzikas balvas 2010 laureāts Atvars Lakstīgala.

Koncerts ir nosaukts izcilā krievu komponista, pianista un diriģenta Sergeja Rahmaņinova pēdējā garadarba vārdā – Simfoniskās dejas. Šis darbs ir kā visas Rahmaņinova daiļrades apkopojums. Klausītāji koncertā dzirdēs vēl viena Krievijas dižgara – komponista Sergeja Prokofjeva mūziku. Šoreiz tas būs romantiskais balkona skats no slavenā baleta Romeo un Džuljeta. LSO atskaņos arī Pētera Čaikovska Koncertu vijolei ar orķestri, kas ir viens no pasaulē zināmākajiem un reizē arī sarežģītākajiem vijoļkoncertiem.

Sarežģīto vijoles partiju Čaikovska vijoļkoncertā ir aicināta izpildīt ļoti spilgta latviešu jaunās paaudzes vijolniece Laura Zariņa. Viņas zīdainais, spožais tonis, iejūtīgā muzikalitāte un briljantā tehnika tiek slavēta klausītāju un kritiķu vidū daudzās Eiropas pilsētās.

Laura Zariņa (1987) ir dzimusi Jūrmalā. Vijoļspēli sākusi apgūt Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, kur mācījusies pie Igora Dorina, Romāna Šnē un Andra Baumaņa. 2004.gadā Laura Zariņa uzsāka studijas Rostokas mūzikas un teātra augstskolā, 2010.gadā mūziķe ar izcilību absolvēja Hansa Aislera mūzikas augstskolu Berlīnē profesora Ulfa Valina klasē, kur turpina studēt arī maģistrantūrā. Laura Zariņa ir papildinājusi savu meistarību arī vairākās meistarklasēs pie Juzuko Horigomes, Bernharda Forka, Ebernharda Felca, Reno Kapusona, Kolja Blahera, Pamelas Frankas, Tomasa Brandis, Tokijas stīgu kvarteta u.c.

Kopš 7 gadu vecuma Laura Zariņa piedalās starptautiskos konkursos. Pirmo nozīmīgāko sasniegumu skaitā minama 2003.gadā iegūtā 1.vieta un balva par labāko virtuoza skaņdarba interpretāciju konkursā Kloester Schontal Vācijā un 2004.gadā 1.vieta konkursā Young Virtuoso  Polijā. 2008.gadā iegūta speciālbalva par Šūberta sonātes izpildījumu Lipicera konkursā Itālijā.

Laura Zariņa sniegusi solokoncertus Vācijā, Anglijā, Francijā, Šveicē, Krievijā, Igaunijā, Argentīnā un ASV, kā arī piedalījusies vairākos festivālos Montebello, Lugano, kamermūzikas festivāls Samberi u.c. Kā soliste Laura Zariņa sadarbojusies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālās operas simfonisko orķestri, Maincas kamerorķestri, Ziemeļvācijas filharmoniķiem, Igaunijas Simfonisko orķestri un diriģentiem Eri Klasu, Aleksandru Viļumani, Andri Veismani u.c.

Pašreiz Lauras Zariņas lietošanā ir nodota nezināma itāļu meistara 1857.gadā būvēta vijole.

Pie diriģenta pults klausītāji varēs baudīt LSO galvenā diriģenta un mākslinieciskā vadītāja Atvara Lakstīgalas sniegumu. Vēl pavisam nesen, marta sākumā diriģents par sniegumu Liepājas Simfoniskā orķestra koncertos saņēma Latvijas augstāko apbalvojumu mūzikā – Lielo mūzikas balvu 2010.

Atvars Lakstīgala (1981) mācījies Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kuru absolvējis mežraga spēles (pie Arvīda Klišāna), pūtēju orķestra diriģēšanas (pie Jāņa Puriņa) un simfoniskā orķestra diriģēšanas (pie Imanta Resņa) specialitātē. Profesionālo meistarību papildinājis meistarklasēs pie Vasilija Sinaiska, Leonīda Grīna, Nēmes Jervi un Pāvo Jervi. Kopš 2009.gada oktobra Atvars Lakstīgala ir maģistrantūras students Berlīnes Mākslu universitātē pie profesora Luca Kēlera, kā arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora Imanta Rešņa. Atvars Lakstīgala ir vairāku starptautisku konkursu laureāts, viņš ir ieguvis 1.vietu gan starptautiskajā pūšaminstrumentu konkursā Jastšembe Zdrojā (Polija, 2000), gan Jurjānu Andreja starptautiskajā pūšaminstrumentu konkursā (2001).

No 1997.līdz 2010.gadam Atvars Lakstīgala darbojies kā profesionāls mežradznieks, būdams solists, kamermūziķis un orķestra mākslinieks. Vairāk nekā desmit gadus strādājis Latvijas Nacionālajā operā, kur no 2001.līdz 2010.gadam bijis orķestra mežragu grupas koncertmeistara vietnieks. Operas diriģenta ampluā Atvara debija notika 2009.gada aprīlī Verdi operas La Traviata izrādē.

Diriģenta repertuārā vēl patlaban ir Verdi Masku balle un Makbets, Pučīni Triptihs, Čaikovska Jevgēņijs Oņegins, Čaikovska Apburtā princese un Lista Kamēliju dāma. Simfoniskā orķestra diriģēšanas bakalaura studiju laikā Atvars Lakstīgala regulāri diriģēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskā orķestra koncertus. Vairākkārt sadarbojies ar profesionālo pūtēju orķestri Rīga. Berlīnes Mākslu universitātes studiju ietvaros sekmīgi debitējis arī pie Berlīnes simfoniķu diriģenta pults.

Biļetes uz koncertu meklējiet Liepājas Latviešu biedrības nama un Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās. Informācija – www.lso.lv.

Pievieno komentāru

Kultūra