LPR būs fotogrāfes un Latvijas tautu deju entuziastes Ievas Lūkas personālizstāde "Es mācēju danci vest"

13.decembrī, plkst.16.00 Liepājas pārstāvniecībā Rīgā tiks atklāta nebijusi izstāde. Izstādes atklāšanā, varēs iepazīties ar to, kā autore mēģina panākt sinerģiju starp dinamisko deju un fotogrāfiju, ko papildinās trīspadsmit projekta dalībnieku komentāri un stāsi par to, kas ir tā maģija tautas dejā, kas liek dejot līdz sirmam vecumam.

"Reiz mēģinājuma laikā apsēdos zāles malā un pavēroju sava deju kolektīva TDA "Rīdzenieks" dalībniekus – mēs visi nākam uz mēģinājumiem, tērējam savu brīvo laiku, enerģiju, lai fiziski izkustētos, iegūtu jaunus draugus, strādātu komandā un vēlāk uzkāptu uz skatuves. Katrs tik ļoti atšķirīgi – mākslinieks, šuvējs, trolejbusa vadītājs, automehāniķis, zobārsts, policists... Mēs visi satiekamies mēģinājuma telpā un pēkšņi kļūstam par dejotājiem, kur nav svarīgi, no kāda sociālā slāņa nāk, vai kāds ir ieņemamais amats," saka idejas autore Ieva Lūka.

"Tā ir maģiska lieta, mīlestība pret deju, ko mēģināju izprast, uzsākot šo fotoprojektu. Tieši tāpēc formāts ir katra indivīda dubultattēlojums: tas, ko viņš dara un ar ko nodarbojas ikdienas dzīvē, un tas, ko viņš jūt, kad tautu tērpā iznāk uz skatuves. Katra dejotāja attēlojums ir papildināts ar komentāru par personīgajām sajūtām - par to, kas tad tautas deju dejotāja sirdī ir deja," turpina fotogrāfe.

"Latviešu Dziesmu un deju svētki ik pēc pieciem gadiem ir unikāls notikums Latvijas kultūrā! Un aplūkojot šīs izstādes noformējumu un iepazīstoties ar dejotāju stāstiem ir skaidrs, kāpēc tas ir iespējams! Jo tas ir svarīgi mums pašiem. Ieteiktu apmeklēt izstādi kā dejotājiem, tā cilvēkiem, kas uz deju koncertiem dodas kā skatītāji. Ja pat daļa no mums nekad neuzkāps uz lielās deju skatuves, aplūkojot šo cilvēku stāstus, kaut uz mirkli var sajusties kā dejotājs," pēc iepazīšanās ar foto projektu, to raksturo fotogrāfs Andrejs Zavadskis.

Ievas Lūkas fotoizstāde "Es mācēju danci vest" būs apskatāma Liepājas pārstāvniecībā Rīgā, Torņa ielā 4, 2a-201, kurā tiks izstādītas 26 fotogrāfijas. Izstāde apmeklētājiem būs pieejama 3 nedēļas līdz 2013.gada 5.janvārim.

Izstādes tapšanu atbalsta Liepājas pilsētas Dome, Latvijas Kultūras koledža, ADverts tipogrāfija, LETA Foto, Catz marketing, sauleskolektors.lv, Sweetday Café un Flower Pitstop.

Agnese Kvedere,
Liepājas pārstāvniecības Rīgā biroja administratore

Pievieno komentāru

Kultūra