Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LMMDV Melngaiļskolas bigbends teicami startē starptautiskā konkursā Šveicē

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas Melngaiļskolas bigbends un tā vadītājs Jānis Ivuškāns laika posmā no 7. līdz 10. jūlijam piedalījās festivālā/konkursā Šveicē “Welt Jugendmusik festival Zurich”. Konkursā bigbends no 100 iespējamiem punktiem ieguva 98,25. Visu 121 muzikālo kolektīvu starpā liepājnieki izcīnīja visvairāk punktu un tika nodēvēti par „Pasaules čempionu”, informē PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Kopumā konkursā piedalījās 121 kolektīvs dažādās grupās - tajā skaitā bigbendi, pūtēju orķestri, parādes mūzikas pārstāvji, šovu grupas un citi. Saspēle, intonācija un stila izpratne – tie ir kritēriji, kuros tika saņemti maksimālie iespējamie punkti. Vairāki žūrijas locekļi atzinīgi novērtēja atraktīvo bigbenda vadītāju Jāni Ivuškānu. Viņš saņēma titulu “dejojošais diriģents” (dancing conductor).

Melngaiļskolas bigbends bija vienīgais festivāla dalībnieks no Latvijas. Kopumā konkursā piedalījās muzikālie kolektīvi no Šveices, Vācijas, Igaunijas, Ungārijas, Horvātijas, Japānas, Nīderlandes un Somijas.

“Izskatot žūrijas vērtēšanas lapas, tajās īpaši bija akcentēti Melngaiļskolas bigbenda bonusi - izcilais Katrīnas Kabiņeckas vokāls, lieliskais saksofonista Edgara Jāņa Kārkliņa sniegums, laba līmeņa sitaminstrumentālistu Andra Žabra un Rūdolfa Kolerta darbs. Bigbenda uzstāšanos kopumā žūrija nodēvēja par ekselentu priekšnesumu,” ar iespaidiem dalās bigbenda vadītājs Jānis Ivuškāns.

Konkursā Melngaiļskolas bigbends atskaņoja 20 minūšu programmu, kurā bija iekļauti trīs dažādu stilu skaņdarbi:
1. Džordžs Gēršvins “Strike Up the Band”;

2. Ritvars Garoza „Without the Present” (R.Garoza ir ne tikai LMMDV skolotājs, bet arī viens no labākajiem latviešu bigbendu mūzikas komponistiem);

3. Džons Lenons “Norwegian Wood” Nikolas Uri aranžijā;

4. Bobs Mintzers “Good News”.

Konkursā Melngaiļskolas bigbends startēja „bigbendu grupā”, kurā bija dalībnieki arī no Šveices, Ungārijas un Holandes.

Dalībniekus vērtēja profesionāla žūrija: Klaus Vagenleiters (Klaus Wagenleiter) - producents, vācu SWR bigbenda pianists, Mats Stampflī ( Matt Stampfli) - Šveices komponists, flīgelhornists, bigbenda “Bigmatt” vadītājs, Tilo Volfs (Thilo Wolf) – vācu pianists, komponists, aranžētājs, “Thilo Wolf” bigbenda un džeza orķestra vadītājs un Korinne Vindlere (Corinne Windler) – Šveices radio bigbenda saksofoniste.


Pievieno komentāru

Kultūra