Liepāju visvairāk apmeklējuši lietuvieši, vācieši un krievi

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) ir apkopojis statistikas datus par līdz šim apkalpoto tūristu skaitu. Skaitļi liecina, ka tūristu plūsma salīdzinājumā ar 2011. gadu visos rādītājos ir palielinājusies.

Periodā no 2012.gada 1.janvāra līdz 31.jūlijam pavisam klātienē apkalpoti 8505 apmeklētāji kas ir par 8% vairāk kā pērn, telefoniski informācija sniegta 584 interesentiem, e-pastā – 141 interesentam.

Liepājā viesojušies un tūrisma birojā informāciju meklējuši 1 757 Latvijas iedzīvotāji, kas ir par 17% vairāk kā  2011.gadā, un 4 327 ārzemju tūristi (par 12% vairāk).

Jūlijā, kas pēc iepriekšējo gadu statistikas datiem ir viens no diviem gada "karstākajiem" mēnešiem, apkalpoti 3 747 apmeklētāji, kas ir par 13% vairāk kā pērn. No kopējā apmeklētāju skaita 24% sastāda ceļotāji no citām Latvijas vietām (pieaugums 28%), 65% - ārzemju viesi (pieaugums 9%).

Pozitīvi rādītāji ir arī otrā pusgada sākumā. Līdz 9.augustam apkalpoti jau 1 635 apmeklētāji, kas ir par 61% vairāk kā 2012.gadā. Latvijas ekskursantu skaita pieaugums ir 110%, bet ārzemju tūristu – 62%.

Šogad Liepājā visvairāk viesojas tūristu no Lietuvas (24% no kopējā ārzemju tūristu skaita), Vācijas (18%), Krievijas (14%), Polijas (5%), Francijas (3%) un Igaunijas (3%). Vēju pilsētu apmeklējuši arī viesi no tādām  attālām zemēm, kā Argentīna, Brazīlija, Grieķija, Honkonga, Dienvidāfrika, Indonēzija, Japāna, Jaunzēlande, Koreja, Ķīna, Malaizija, Portugāle, Puertoriko, Singapūra, Taivāna un Venecuēla.

No eksotiskajām zemēm pārsvarā ierodas individuālie ceļotāji un nelielas draugu grupas, kas apceļo Eiropu gan ar sabiedrisko transportu, gan ar velosipēdiem. Savukārt tūristi no Krievijas pie mums ierodas ar ģimenēm un uzturas šeit ilgāku laiku – pat līdz 3 nedēļām. Viņus šeit interesē gan kultūras un izklaides piedāvājums, gan arī mierīgas atpūtas iespējas pie jūras.

Zane Gaile, LRTIB pārstāve

Pievieno komentāru

Kultūra