Liepājnieki uzmeistarojuši pārvietojamu teātri

Liepājnieki uzmeistarojuši melnu kasti, kur varēs skatīties teātra izrādes, kinofilmas vai pat svinēt kāzas. Tā ir pārvietojama telts, vai precīzāk sakot, metāla un koka konstrukcija, kas izveidota "Goda teātra" vajadzībām. Saliekamajā teātra zālē, kas angliski nodēvēta par "Black Box", izveidotas 250 skatītāju vietas. Konstrukcija ir izjaucama, tāpēc to iespējams pielāgot arī mazākiem pasākumiem. Tā "Goda teātris" gatavojas jaunajai sezonai, kas rudenī piedāvās vēl vienu aktuāli izrādi bērnu un jauniešu auditorijai.

Ingas Ozolas ierakstā:

Ar aktieri Kasparu Godu tiekos vienā no Liepājas garāžu kolorītajiem rajoniem. Kādā no šīm padomju cilvēka radītajām kastēm glabājas "Goda teātra" pārvietojamais "Black Box". Kaspars novērojis, ka Latvijas skolās ir pietiekami labas aktu zāles, kur rādīt teātri. Savukārt 9 reiz 18 metri ir skolas sporta zāles volejbola laukuma izmērs, pēc kura tad arī tapis "Black Box". Divas dienas šis dizainera Reiņa Kuncīša veidotais brīnums bija apskatāms mūzikas festivālā "Summer Sound". Liepājas parkā to izdevies gan veiksmīgi salikt, gan izjaukt. Kaspars parāda, cik vienkārši un ātri var salikt solu, kas paredzēts skatītājiem, bet pašas konstrukcijas uzmeistarošanai vajadzīgas vismaz divas stundas.

Dizainers Reinis Kuncītis jau iepriekš veidojis konstrukcijas Liepājas teātra dekorācijām. Tieši viņa veikums redzams izrādēs "Vestsaidas stāsts" un "Put, vējiņi", tāpēc "Black Box" kastes izgudrošana un veidošana uzticēta tieši viņam. Reinis uzskata, ka šī konstrukcija, kas pamatā tapusi no alumīnija, melnā metāla un finiera, ir izmantojama gan kā izstāžu zāle, gan vieta, kur rādīt kino, jebkas, kas rada iespēju norobežoties no ārpasaules. Par to runā arī Kaspars. Melnā kaste rada noslēgtas telpas efektu. Kasti var nolikt brīvdabā, taču primārais mērķis ir iekštelpas, piemēram, novietot to angārā vai vecā rūpnīcā, tā radot civilizētus apstākļus teātra mākslai. "Goda teātris" tika izveidots pirms gada un šajā laikā jau tapuši trīs iestudējumi - "Žurka", "Nelegālais" un "Ar laimīgām beigām". Ar izrādēm pabūts nevienā vien Latvijas skolā. Septembrī gaidāms jau ceturtais iestudējums "Akmeņi", kas tieši uzrunās pusaudžus. Tā būs reāla nozieguma rekonstrukcija, uzdodot jautājumu - vai 13 gadīgs jaunietis var atbildēt par savu rīcību - slepkavību. Skarbi un mūsdienīgi.

Goda teātris "Black Box" kasti varēja izveidot, piedaloties "LMT Liepājai" rīkotajā konkursā. Lai to aprīkotu ar vajadzīgo apgaismošanas, skaņas tehniku, izveidots pietiekami garš iepirkumu saraksts, tāpēc "Goda teātris" gatavs savu izgudrojumu arī izīrēt brīvdabas vai citiem pasākumiem.

Pievieno komentāru

Kultūra