Liepājnieki piedalījušies skandināvu mūzikas nedēļā Šērsbergā

No 29. marta līdz 11. aprīlim ar Liepājas pašvaldības iestādes Kultūras pārvalde finansiālu atbalstu astoņi Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas audzēkņi - Ieva Vītoliņa, Annija Kolerta, Rūta Karlīna Avotiņa, Sintija Briķe, Megija Paula, Ritvars Briljonoks, Matīss Eisaks un Kristaps Freidenfelds - piedalījās vācu - skandināvu mūzikas nedēļā, kas Vācijas pilsētiņā Šērsbergā norisinājās jau piecdesmito reizi.

Neilgi pirms Lieldienām paredzētais brauciens uz Vāciju bariņam Liepājas mūzikas vidusskolas audzēkņu nedeva miera jau labu laiku iepriekš. Pavisam skaidri atceros kā skolas kafejnīcā izskanēja vārdi: "Meitenes, vēl tikai sešpadsmit dienas!" Jā, skudriņas skraidīja vēderā līdz pat brīdim, kad izkāpām no taksometra un bijām klāt – Šērsbergā, 6 km no Ziemeļu jūras – vietā, kur jau piecdesmito reizi 140 jaunieši no 10 valstīm sanāca kopā, lai izbaudītu 10 dienas ārpus ierastā režīma.

Vācu - skandināvu mūzikas nedēļa – pats nosaukums pasaka priekšā, ka lielākoties dalībnieku uzmanība tiek vērsta uz muzicēšanu. Mums, kā topošajiem mūziķiem, šī ir neatsverama pieredze – vērot citu Eiropas jauniešu prasmes un parādīt arī savas spējas, kā arī iepazīt Skandināvijas valstu mūziku un kultūru. Gan orķestris, gan koris strādāja vaiga sviedros, lai nedēļas beigās ar I.Stravinska, Z.Kodāja, L.Bernsteina un citu ievērojamu komponistu garadarbiem priecētu dāņu un vācu mūzikas mīļotājus, sniedzot trīs koncertus. Jāatzīst, ka visai sarežģītā programma bija kā izaicinājums un pārbaude mūsu spējām, kas vainagojās ar neviltotu prieku un gandarījumu par padarīto.

Šērsberga asociējas ne vien ar darbu, bet arī ar īpašiem vakariem, dejojot norvēģu tautas dejas, izbaudot projekta dalībnieku veidotus kamermūzikas koncertus vai vienkārši spēlējot biljardu un šautriņas vācu mūzikas pavadībā. Tā ir vieta, kur veidojas jaunas, īpašas draudzības, ko nespēj izjaukt ne laiks, ne attālums.

Atsevišķi jāpiemin izslavētās Šērsbergas maltītes, par kurām mūsu skolā jau klīst nostāsti. Tā kā četras reizes dienā zviedru galds piedāvā pamatīgu gardumu klāstu, puiši, šķiet, gatavi uz Vāciju doties tādēļ vien! Lai mājās nenāktos braukt par pāris kilogramiem smagākiem, reizi pa reizei, pretodamies vējam un lietum, aizskrējām līdz tuvējam veikalam, kas, mums par lielu pārsteigumu, Lielajā Piektdienā izrādījās slēgts.

Pāris dienas vēlāk piedalījāmies dievkalpojumā netālajā baznīciņā. Atraktīvais mācītājs visiem vāciski nerunājošajiem cilvēkiem bija pat sagatavojis sprediķa tulkojumu angļu valodā. Šī nebeidzamā pretimnākšana un atsaucība bija viena no lietām, kas visvairāk pārsteidza un iedrošināja arī atgriežoties dzimtenē uzsmaidīt pretimnācējam, neprasot par to neko pretī. Jā, mūzikas nedēļa nav tikai mūzikas nedēļa – tā ir brīnišķīga dzīves skola, no kuras mēs nekad neatgriežamies tādi kā iepriekš, tā ir kā apzināts sapnis, no kura pamostoties izvērtējam piedzīvoto un vērtīgākās atziņas paņemam personīgā lietošanā.

Rūta Karlīna Avotiņa, II kursa audzēkne

Pievieno komentāru

Kultūra