Liepājnieki dodas uz festivāla "Toņi un pustoņi" noslēgumu Mazsalacā

No 7. līdz 10 jūnijam Mazsalacā notiks Latvijas IV mākslas un mūzikas festivāla „ Toņi un pustoņi” noslēgums, uz kuru dodas arī 49 Liepājas Bērnu un jaunatnes centra audzēkņi un pedagogi ar atraktīvām tērpu parādēm, radošajām darbnīcām un citiem priekšnesumiem.

Risinot konkursa tēmu „Toņi un pustoņi”, konkursa dalībnieki šogad bija aicināti akcentēt kopīgo vizuāli plastiskās mākslas un mūzikas izteiksmes līdzekļos: tēli mūzikā, mākslu mijiedarbība, mūzikas instrumenti, to pārtapšana asociatīvos tēlos, mākslas objekti vidē, informē Gunta Jākobsone, Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste.

Uz tērpu kolekciju finālskati Mazsalacā dosies trīs liepājnieku tērpu parādes, kuras atzītas par labākajām Kurzemes novada skatē Saldū – pirmās vietas ieguvēji ar īsti vasarīgi krāsainu tērpu kolekciju „ Toņi, pustoņi” ( skolotāja Irma Freimane), otrās pakāpes diploma ieguvēji – Liepājas BJC „Spārni” apģērbu kultūras un dizaina pulciņš skolotājas Aigas Hasneres vadībā ar tērpu kolekciju „Ēnu spēles”  un BJC struktūrvienības „ Laumiņa” modeļu skolas „ Mazās zvaigznes” tērpu parāde „ Galaktika E-7”.

Festivāla dalībnieki radošajās darbnīcās interesentiem piedāvās izgatavot mūzikas instrumentus un skaņu rīkus, kuru skanējumu varēs izmēģināt saspēlē pašgatavoto instrumentu orķestrī. Divās no tām būs darbosies arī liepājnieki - skolotājas Aijas Turneles radošās darbnīcas „ Knifs” bērni ar „ Vēju stabulēm”  un „ Laumiņas” radošās darbnīcas skolotāju Daces Rozenbahas un Indras Bunkas vadībā, kur ikviens festivāla dalībnieks varēs iemēģināt roku skanošu tamburīnu izgatavošanā.

Savukārt vizuālās mākslas pulciņa bērni skolotājas Vinetas Bērziņas vadībā festivālam sagatavojuši divas multiplikācijas filmas par tēmu „ Pārvērtības” .

Festivāla laikā tiks realizēti dažādi mākslas un mūzikas projekti, kuru norisi varēs gan vērot, gan aktīvi līdzdarboties. Iecerētas radošās darbnīcas un meistarklases, kurās pieredzējušu meistaru vadībā varēs apgūt seno amatu mākslu. Plānoti pieredzes apmaiņas pasākumi un lekcijas mākslas pedagogiem.

Savukārt labākie Liepājas bērnu zīmējumi un vizuāli plastiskās mākslas darinājumi apskatāmi vēl līdz 10. jūnijam apskatāmi izstādē „Toņi un pustoņi” Rīgas Kongresu namā.

Festivālam beidzoties, liepājnieki noslēgs šo radošo mācību gadu, dodoties ekskursijā uz netālo Tartu zinātnes muzeju AHHAA, kurš atklāts tikai šā gada maijā un piedāvā izzinošas atrakcijas – braukšanu pa virvi ar velosipēdu, iespēju pabūt kosmonauta treniņtērpā, piedzīvojumu liftu uz zemes dzīlēm, milzu teleskopu utt. Tā būs arī kā dāvana bērniem un pedagogiem par ieguldīto darbu gada garumā, gatavojoties un ar panākumiem piedaloties festivālā „ Toņi un pustoņi”.

Bērnu un pedagogu dalībai festivālā, transportam un ēdināšanai no pašvaldības budžeta atvēlēts ap  1000 latu.

Pievieno komentāru

Kultūra