Liepājnieki dalās stāstos par dziesmu

Rakstniecības un mūzikas muzejs bija ieradies Liepājā, lai uzklausītu iedzīvotāju stāstus par dziesmas nozīmi cilvēku un pilsētas dzīvē. Tikšanās notika Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Vispārīgo zinātņu lasītavā un tās laikā tikšanās dalībnieki piedalījās diskusijā par mūzikas nozīmi un atklāja dziesmas nozīmi savās dzīvēs.

Iedzīvotāju stāstus izmantos, veidojot Rakstniecības un mūzikas muzeja ekspozīciju Dziesma, kuru plānots atklāt 2016. gadā līdz ar rekonstruēto muzeja ēku Rīgā, Pils laukumā 2. Pamatojoties uz dziesmas un dziedāšanas tradīcijas nozīmību Latvijas kultūrā, ekspozīcija iecerēta kā muzeja dāvana Latvijas Republikas 100 gadu jubilejā. Ekspozīcijas struktūra tiks veidota, Latvijas dziesmu vēsturi stāstot caur mūsdienu cilvēka dzīves ritējumu. Līdzīgi kā Krišjāņa Barona tautasdziesmu kārtojumā, ekspozīcijas ietvaros cilvēks piedzims, augs, izies cauri noteiktai sociālajai pieredzei, ieaugs savas kopienas mantojumā un kļūs jau par nākamās paaudzes pamatu. Līdz ar to šodienas Latvijas iedzīvotāju iesaiste ekspozīcijas izveidē ir ļoti būtiska.

Rakstniecības un mūzikas muzejs jau meklējis dziesmas Daugavpilī un Jelgavā, plāno doties arī uz Cēsīm, kā arī iztaujāt galvaspilsētas iedzīvotājus.

Pievieno komentāru

Kultūra