Liepājnieki ar ovācijām uzņem japāņu mūziķus 1

(Papildināts ar video.) Liepājas Latviešu biedrības namā izskanējušais japāņu tradicionālās mūzikas un etnodžeza koncerts bijis neparasts un oriģināls, taču raisījis pozitīvas emocijas, vērtē klausītāji.

Koncertu atklāja Japānas tautas instrumenta šjamisena solista Šjo Asano uzstāšanās. 1990. gadā dzimušā mūziķa spēlētais instruments ir ar senu vēsturi. Tas ir aptuveni metru garš, ar trīs stīgām, instrumentu tur rokās līdzīgi kā ģitāru, bet spēlē, izmantojot lāpstiņu, sauktu par bači.

Pēc tam kolēģim pievienojās vēl vairāki gados jauni instrumentālisti un vokālisti – Kasumi, Hiromi Hori un Koši Cukuda, kas dziedāja reģionam raksturīgā manierē, kā arī spēlēja taiko bungas, šjakuhači un šinobue flautas. Muzikālo izpildījumu papildināja arī teodori jeb roku dejas Jošiume Išikavas priekšnesumā.

Koncerta pirmajā daļā mūziķi bija tērpušies nacionālajos tērpos, skanēja tautas mūzika. Lai arī latviešu ausij gan vokālais, gan instrumentālais skanējums bija visai neierasts, Liepājas publikas reakcija gan neliecināja, ka dzirdētā Japānas tautas mūzika liktos garlaicīga – ar aplausiem un ovācijām zālē sēdošie neskopojās.   

Otrajā daļā puiši vizuāli bija pārvērtušies – tautas tērpi nomainīti pret džinsu un ādas biksēm. Uz skatuves jau pirmajā daļā redzētajiem mūziķiem pievienojās arī pianists Šjodži Morifudži un bundzinieks Go Nakadzava. Mūziķu grupa atskaņoja populāras melodijas etnodžeza stilā. Klausītāji varēja pārliecināties, ka japāņu instruments šjamisens itin labi iederas eiropiešiem tik ierastās ģitāras vietā.

Lielākās ovācijas izpelnījās divas latviešu tautasdziesmas, kuras savā repertuārā bija iekļāvuši japāņu mūziķi – “Bēdu, manu lielu bēdu” un “Kas dārzā?” Turklāt otro papildināja arī deju soļi, cauri “dārziņam” ložņāja kimono tērptas “bitītes”.

Video skatīt šeit!

Plašāk par koncertu un klausītāju iespaidiem lasiet kādā no nākamjiem “Kursas Laika” numuriem!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sanita

Lielisks koncerts! Gaidīsim japānīšus atkal!

pirms 9 gadiem, 2011.09.16 15:40

Kultūra