Liepājas vēsturiskā apbūve plenēra „Pilsēta un jūra” atlasīto darbu izstādē „Mantojums”

Ceturtdien, 24.februārī plkst. 17, Liepājas muzeja izstāžu zālē, Kūrmājas prospektā 16 atklās 15. gleznotāju un zīmētāju plenēra „Pilsēta un jūra” atlasīto darbu izstādi „Mantojums”.

Pagājušā gada vasarā jau piecpadsmito reizi Liepājā notika galerijas „Klints” vadītāja mākslinieka Aivara Kleina organizētais gleznotāju un zīmētaju plenērs. Šis plenērs notika Liepājas izcilā arhitekta P.M. Berči 170 jubilejas gada zīmē un plenēra satura moto bija „Mantojums”.

A. Kleina projekta mērķis ir veicināt komunikāciju starp mākslas radītājiem un skatītājiem, radīt lokālas nozīmes garīgas vērtības, un rosināt liepājniekus apzināt un saglabāt priekšteču atstāto mantojumu -vēsturisko pilsētas apbūvi.
 
Mākslinieki saviem darbiem iedvesmu smēlās Liepājas arhitektūrā un savos darbos iemūžinaja pilsētas ainavas. A. Kleina projekta mērķis ir veicināt komunikāciju starp mākslas radītājiem un skatītājiem, radīt lokālas nozīmes garīgas vērtības, un rosināt liepājniekus apzināt un saglabāt priekšteču atstāto mantojumu-vēsturisko pilsētas apbūvi.

Plenērs ir guvis plašu atpazīstamību mākslinieku un interesentu vidū. Pagājušajā plenērā piedalījās 40 mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Krievijas un ASV.

Plenēra „Pilsēta un Jūra” atlasīto darbu izstāde Liepājas muzeja notiks jau ceturto reizi. Izstādē būs iespēja redzēt dažādu paaudžu mākslinieku, gan liepājnieku, gan Liepājas viesu mākslinieciskos rokrakstus un redzējumu uz liepājniekiem pazīstamam ainavām.

Izstāde Liepājas muzejā būs skatāma no 24.februāra līdz 3.aprīlim.

Pievieno komentāru

Kultūra