"Liepājas vasara" kļūst par starptautisku festivālu

Šosezon festivāls "Liepājas vasara" norisināsies no 27.jūlija līdz 30.augustam, piedāvājot koncertus ar vairākiem izciliem māksliniekiem gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Biļešu un abonementu iepriekšpārdošana uz festivāla koncertiem jau ir sākusies.

"Šis koncertcikls ir ar bagātu vēsturi, bet savā atjauninātajā formātā – kā festivāls šogad notiks jau 3.reizi. Turklāt pirmo reizi tas izskanēs starptautiska mākslinieku sastāva sniegumā," stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Festivāla 8 koncertos būs iespēja dzirdēt tādus spilgtus māksliniekus kā pianistu Vestardu Šimku, izraēļu mandolīnistu Avi Avitalu, kas bijis nominēts prestižajai Grammy balvai, čellisti Daci Zālīti un azerbaidžāņu pianisti Jeganu Ahundovu. Ar pēdējām divām, tāpat kā ar starptautisku atzinību guvušo, jauno igauņu diriģentu Risto Jostu Liepājas Simfoniskais orķestris tiksies pirmo reizi. Ar lielu prieku orķestra mūziķi gaida sadarbību ar diriģentiem Gintaru Rinkeviču no Lietuvas un Jalčinu Adigezalovu no Azerbaidžānas.

"Šogad esam palielinājuši simfoniskās mūzikas īpatsvaru šajā festivālā, bet būs arī klausītāju iecienītie kamermūzikas koncerti. Jaunievedums festivālā būs baroka mūzikas koncerti," saka Liepājas Simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala.

Šoreiz festivāls "Liepājas vasara" sadarbosies ne tikai ar kori Latvija un Starptautisko garīgās mūzikas festivālu, bet arī ar Cēsu mākslas festivālu, Balvu kamermūzikas festivālu un Starptautisko Gebeles mūzikas festivālu, kas katru gadu norisinās Azerbaidžānā.

Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties visās Biļešu Paradīzes kasēs. Piedāvāti tiek arī divu veidu abonementi.

Pievieno komentāru

Kultūra