Liepājas teātris uz Rīgu vedīs labākos pagājušās sezonas iestudējumus

Kā ikkatru gadu – 23. novembrī – tiks pasniegtas„Spēlmaņu nakts” balvas, bet pirms tam teātri Nominēto izrāžu skates ietvaros piedāvās skatītājiem noskatīties balvai nominētos iestudējumus. No 20. līdz 22. novembrim Liepājas teātris rīdziniekiem un pilsētas viesiem rādīs izrādes „Runcis zābakos” un „Pūt, vējiņi!”.

20. novembrī plkst. 13:00 VEF kultūras pilī pie bērniem un viņu vecākiem nāks „Runcis zābakos” (iestudējums saņēmis nomināciju „Gada izrāde bērniem vai jauniešiem”). Dramaturgs Andris Kalnozols radījis stāstu pēc Šarla Pero pasakas motīviem, kuru uz skatuves iedzīvinājis režisors Mārcis Lācis un aktieri Marģers Eglinskis, Edgars Pujāts, Madara Melne, Kaspars Kārkliņš, Gatis Maliks un Pēteris Lapiņš, kā arī šī iestudējuma lielākās zvaigznes – lelles – Runcis, Kaķenīte, Trusis, Irbītes u.c. Lai arī pasaka par viltīgo Runci sarkanajos zābaciņos, kurš palīdzēja savam saimniekam iegūt gan mantu, gan princesi par sievu, ir zināma ikvienam, A. Kalnozols materiālu radoši pārstrādājis, līdz ar to izrādes laikā varēs uzzināt arī daudz ko jaunu, piemēram, kāpēc karalim uz galvas aug cukurvate? Un kas ir interenetālā blenšana?

Savukārt 21. un 22. novembrī plkst. 19:00 Dailes teātrī tiks izdzīvots viens no skaistākajiem, lai arī traģiskākiem latviešu mīlas stāstiem mūziklā „Pūt, vējiņi!”, kuru pēc Raiņa lugas un latviešu tautasdziesmu motīviem radoši pārstrādājuši Kārlis Lācis, Jānis Elsbergs, Evita Mamaja un Dž.Dž.Džilindžers. Iestudējums nominēts „Spēlmaņu nakts” balvai piecās nominācijās – „ Gada muzikālā izrāde”, „Gada jaunā skatuves māksliniece” (Everita Pjata par Baibas un Agnese Jēkabsone par Zanes lomu), „Gada scenogrāfs” (Mārtiņš Vilkārsis), „Gada kostīmu mākslinieks” (Ilze Vītoliņa) un „Gada kustību mākslinieks” (Inga Krasovska).

Galvenajās lomās: Everita Pjata vai Aija Andrejeva, Edgars Pujāts, Kaspars Kārkliņš, Agnese Jēkabsone, Signe Ruicēna vai Madara Melne, Egons Dombrovskis, Inese Kučinska, Sigita Jevgļevska un Anda Albuže.

Biļetes uz iestudējumiem iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā, kā arī elektroniski www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas no Ls 2 līdz Ls 5 uz izrādi bērniem; Ls 4 līdz Ls 20 uz mūziklu „Pūt, vējiņi!”.

Zanda Borga, Liepājas teātra literārā padomniece

Pievieno komentāru

Kultūra