Liepājas teātris ar trim izrādēm viesosies Valmierā

Liepājas teātris pavasarī dosies visizrādē uz Valmieru, lai iepazīstinātu Vidzemes skatītājus ar trim iestudējumiem, aģentūru LETA informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

10. un 11.martā Valmierā būs iespējams noskatīties Liepājas teātra izrādi bērniem "Sniegbaltīte un septiņi rūķīši". Savukārt pieaugušo auditorijai domātās izrādes "Klibais no Inišmānas" un "Divi kaili vīrieši" Valmierā būs skatāmas attiecīgi 12.martā un 13.martā.

Dž.Dž.Džilindžera iestudētajai pasakai "Sniegbaltīte un septiņi rūķīši" literāro materiālu pēc brāļu Grimmu pasakas motīviem radījusi dramaturģe Rasa Bugavičute, liekot akcentu uz to, kā šo pasaku lasītu mūsdienu bērni, taču saglabājot visus brāļu Grimmu radītos tēlus.

Izrādē Sniegbaltīti atveido jaunā aktrise Samira Adgezalova, bet rūķīšus - Egons Dombrovskis, Kaspars Gods, Edgars Pujāts, Leons Leščinskis, Mārtiņš Kalita, Viktors Ellers un Armands Kaušelis. Pārējās lomās iejutīsies Sigita Jevgļevska, Rolands Beķeris, Edgars Ozoliņš un Sandis Pēcis.

Izrādi "Klibais no Inišmānas", kas tiek apzīmēta kā "letāla komēdija", iestudējis režisors Regnārs Vaivars. Izrādes darbība notiek 1934.gadā nelielā un vientuļā Īrijas salā Inišmānā. Tā kā tās iedzīvotāji pazīst viens otru un no apkārtējās vides ir noslēgti, salā valda ikdienas rutīna, kas tiek atsvaidzināta vien ar dažādām nenozīmīgām tenkām, līdz kādu dienu viņi uzzina, ka blakus salā ieradusies filmēšanas grupa no Amerikas un meklē aktierus salas iedzīvotāju vidū. Tas dod cerību ikvienam salas iedzīvotājam, arī kroplim Billijam, kā viņu dēvē pārējie, izrauties no ikdienības un piepildīt savus sapņus.

Iestudējumā galveno lomu atveido Viktors Ellers, pārējās lomās iejutīsies Sigita Jevgļevska, Karīna Tatarinova, Leons Leščinskis, Sandis Pēcis, Anete Berķe, Kaspars Gods, Edgars Pujāts un Anda Albuže.

Savukārt Dž.Dž.Džilindžera iestudētās komēdijas "Divi kaili vīrieši" galvenie varoņi ir kādas prestižas advokātu firmas darbinieki - advokāts un viņa palīgs, kuri kādu vakaru pamostas viens otram blakus pilnīgi kaili. Ne viens, ne otrs nevar izskaidrot, kā nonākuši šajā situācijā. Kā par nelaimi, abus pieķer arī Alena sieva, un Krāmers ir gatavs izgudrot jebko, lai tikai saglābtu savu laulību. Izrādē piedalās Gatis Maliks, Kaspars Kārkliņš, Signe Ruicēna un Ilze Jura.

Kā ziņots, martā arī Valmieras teātris viesosies Liepājas teātrī ar četrām izrādēm dažādu paaudžu skatītājiem.

Pievieno komentāru

Kultūra