Liepājas teātris aicinās doties apkārt pasaulei

Kā jau katru gadu, Liepājas teātris saviem skatītājiem Ziemassvētkos piedāvā īpašu koncertu. Ja pagājušajā gadā aktieri skatītājus sagaidīja mājīgā atmosfērā, cepot piparkūkas un pušķojot eglīti, tad šogad koncerts tapis svinīgākā gaisotnē – sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri un diriģentu Andri Veismani, informē teātra literārā padomniece Zanda Borga. Pirmais koncerts notiks jau šovakar plkst.19 Liepājas teātrī.

Koncertam dots nosaukums "Apkārt pasaulei" – koncerta laikā skatītājiem tiks piedāvātas pasaulē populāras un Latvijā iemīļotas dziesmas un melodijas, gan orķestra, gan Liepājas teātra aktieru izpildījumā.

Liepājnieki Andri Veismani iepazinuši dažādos klasiskās mūzikas koncertos, kā arī diriģējot mūziklu "Vestsaidas stāsts". Par atgriešanos Liepājā un koncertu diriģents saka:

"Liepāja jau no 19. gadsimta ir otrs Latvijas kultūras centrs ar neiztrūkstošu orķestri un teātri. Arī šajās vispārējas globalizācijas laikā es ar vislielāko prieku strādāju ar kolēģiem mūzikā un skatuves mākslā no kultūras salas – Liepājas, jo jūtu Liepājas publikas neatslābstošo interesi par mākslas procesu līkločiem. Ziemassvētki ir laiks, kad  jebkurai Eiropas  kultūras  pilsētai ir vajadzīgs tāds gruntīgs un svētsvinīgs koncerts, kas rada sajūtu, ka pienākuši svētki, un ļaužu sirdis un zeme gavilē. Tādu mēs šogad arī radīsim."

Gan Ziemassvētku, gan citas skaistās un iemīļotās dziesmas izpildīs aktieri Egons Dombrovskis, Inese Kučinska, Edgars Pujāts, Anda Albuže, Sigita Jevgļevska, Marģers Eglinskis, Armands Kaušelis, Viktors Ellers, Signe Ruicēna, Rolands Beķeris, Agnese Jēkabsone, Everita Pjata, Kaspars Kārkliņš, Mārtiņš Kalita, Laura Jeruma, Ilze Būde, Pēteris Lapiņš, Sandis Pēcis, Anete Berķe, Edgars Ozoliņš, Gatis Maliks un Madara Melne.

Par skatuves iekārtojumu gādās māksliniece Zigrīda Atāle. Aktieriem muzikālo materiālu palīdz apgūt gan pats Andris Veismanis, gan muzikālais vadītājs Normunds Kalniņš.

Kopumā paredzēti deviņi koncerti.

Pievieno komentāru

Kultūra