Liepājas teātrī pirmizrāde krāšņai un muzikālai izrādei - "Runcis zābakos"!

"Nāk stāsts un aizved mūs sev līdz -
Par Runci zābakos mēs nedrīkstam vairs klusēt..."

Tieši šādus vārdus jau rīt, 9. februārī, uz Liepājas teātra skatuves izrunās Runcis zābakos – dramaturgs Andris Kalnozols radījis stāstu pēc Šarla Pero pasakas motīviem, kuru uz skatuves iedzīvinājis režisors Mārcis Lācis un aktieri Marģers Eglinskis, Edgars Pujāts, Madara Melne, Kaspars Kārkliņš, Gatis Maliks un Pēteris Lapiņš, kā arī šī iestudējuma lielākās zvaigznes – lelles – Runcis, Kaķenīte, Trusis, Irbītes u.c.

Lai arī pasaka par viltīgo Runci sarkanajos zābaciņos, kurš palīdzēja savam saimniekam iegūt gan mantu, gan princesi par sievu, ir zināma ikvienam, A. Kalnozols materiālu radoši pārstrādājis, līdz ar to izrādes laikā varēs uzzināt arī daudz ko jaunu, piemēram, kāpēc karalim uz galvas aug cukurvate? Un kas ir interenetālā blenšana?

Strādājot pie iestudējuma, aktieri apguvuši leļļu vadīšanas tehniku, lai bērni un pieaugušie noticētu, ka Runcis un citas lelles patiešām ir dzīvas. Kā atdzīst aktieris Marģers Eglinskis, "lelles vadīšana ir visai grūts darbs, gadījies arī pa kādam zilumam, reizēm rokās iemetušies krampji, taču tagad esam gatavi pirmizrādei".

Un kāds tad ir izrādes galvenais varonis? Viņu viegli var aizvainot, nosaucot vienkārši par kaķi vai minku, jo viņš taču ir Runcis! Un lai cik ļoti viņam arī negribas to atzīt, vairāk par visu viņš mīl savu labāko draugu Marķīzu, kaut arī viņš nav visai apķērīgs.

Muzikāla, koša un krāšņa ir šī izrāde, kurai tapt palīdzējuši arī – komponists Jēkabs Nīmanis, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Anta Priedīte, gaismu mākslinieks Mārtiņš Jansons, kā arī leļļu izgatavotājas Ausma Neiburga un Astra Krūmiņa.
"Izrādei būs laimīgas beigas. Kā jau pasakai," atzīst M. Lācis.

Pievieno komentāru

Kultūra