Liepājas teātra jaunie aktieri nespēj atmaksāt studiju kredītu

Liepājas teātra jaunie aktieri, kas tikai pērn uzņemti trupā, iespējams, būs spiesti doties prom no Latvijas meklēt darbu, kas ļautu atmaksāt studiju kredītus.

Dažam no jaunajiem aktieriem jāsāk atmaksāt studiju, dažam – arī studējošo kredīts, Db.lv klāstīja pašvaldības SIA Liepājas teātris direktors Herberts Laukšteins. Kad jaunieši sāka studēt, viņi baroti ar solījumiem par valsts ekonomisko augšupeju un valsts atbalstu nākotnē, dzēšot studiju kredītus. Realitātē sākās krīze, valsts atteicās no Liepājas teātra dotēšanas, atņemot tam valsts statusu un nododot pašvaldības pārziņā.

Liepājas domes atbalsts un teātra pašu ieņēmumi ļāva nodrošināt 16 jaunos aktierus ar štata vietu, pirmo pusgadu maksājot minimālo algu, bet kopš 2011.gada janvāra viņu alga ir 280 Ls pirms nodokļu nomaksas. Par vadošajām lomām teātrī viņi saņemot vien simbolisku piemaksu. Latvijas aktieru asociācija ir noteikusi aktieru minimālo algu – 360 latu, taču Liepāja to nodrošināt nespēj.

«Liepājas teātra aktieru personīgā bilance būs negatīva jau pēc viena mēneša, jo būs pienācis laiks kredītu atmaksāšanai bankām,» atzina H. Laukšteins. «Esmu divas reizes lūdzis atbalstu Kultūras ministrijai un saņēmis atteikumu,» apgalvo teātra direktors, piebilstot, ka bijis gatavs dažādiem kompromisiem – kaut vai atliktam kredītu atmaksas termiņam, tomēr noraidīts jebkāds atbalsts. H. Laukšteins nosūtījis vēstuli arī Ministru prezidentam un Valsts prezidentam, uzsverot, ka jautājums par jauno aktieru noturēšanu teātrī ir jautājums par Liepājas teātra pastāvēšanu.

Pievieno komentāru

Kultūra