Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs nākamnedēļ uzsāks jauno sezonu 1

Pirmdien, 10. septembrī, pulksten 19.00 ar amatiermākslas kolektīvu radošajiem pieteikumiem koncertā "Mēs esam..." Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs atklās 2012./2013. gada sezonu, uz pirmo kopīgo tikšanos aicinot visus esošos un topošos kolektīvu dalībniekus.

Aizvadītajā sezonā liepājniekiem un Liepājas viesiem bijusi iespēja apmeklēt 39 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra organizētos sarīkojumus – koncertus, svētkus, izstādes, izrādes un festivālus, kuros aktīvi līdzdarbojušies iestādes radošie kolektīvi. Ar dziesmām, dejām, izrādēm un izstādēm priecēti skatītāji visā Latvijā un ārpus tās.

Pateicoties kolektīvu vadītāju un dalībnieku ieguldītajam darbam, laikam, enerģijai un līdzekļiem, Latvijas, Liepājas un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vārds šosezon izskanējis vairākkārt.

Liepājas Metalurgu tautas teātra izrāde „Pūt, vējiņi!" (režisore Daina Kandevica) atzīta par amatierteātru „Gada izrādi 2011”, tautas dziesmu ansamblis “Voļņica” (vadītāja Tatjana Beļikova) starptautiskā folkloras festivālā – konkursā Bulgārijā ieguva septiņus diplomus un galveno balvu “Grand Prix”. Tautas deju ansamblis „Rucavietis” ar kolektīva vadītājas Sandras Blumbahas radīto oriģināldeju „Es uzkāpu debesīs” (dejas muzikālo noformējumu radījusi Ieva Tālberga) piedalījās 16. jaunrades deju konkursā Valmierā, bet vidējās paaudzes deju kolektīvs „Vaduguns” (vadītāja Kristīne Jaunbrūna) pārstāvēja Liepāju 49. Eiropas folkkultūras festivālā „Eiropiāde" Itālijas pilsētā Padujā.  Sieviešu koris „Aija” (diriģente Gunta Vite) ar koncertu atzīmēja savu 20 gadu jubileju, jauktais koris „Laiks” (diriģente Ilze Balode) realizēja gan projektu „Putni”, gan kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri, kamerkori „Ave Sol” un Latvijas Nacionālās operas solistiem atskaņoja Georga Fridriha Hendeļa oratoriju „Mesija” un piedalījās Klaipēdas pilsētas 760 gadu jubilejas svinībās, folkloras kopas „Vēlava” un „Saknes” (vadītāja Zenta Bērtiņa) piedalījās Starptautiskajā folkloras festivālā „Baltica 2012”.

Šeit minētie notikumi ir tikai daļa no iepriekšējās sezonas sasniegumiem, gandarījumiem un notikumiem.

Savukārt pirmdien, 10. septembrī, pulksten 19:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē ikviens interesents ir aicināts uz koncertu "Mēs esam..", kurā ar saviem priekšnesumiem priecēs visi radošie kolektīvi.

Šī arī būs reize, kad jaunie dalībnieki, varēs pieteikties sev interesējošā kolektīvā, lai kopā ar pārējiem gatavotos šās sezonas lielākajam notikumam - XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem 2013. gada jūlijā.

Anda Birkenberga, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja

Pievieno komentāru

Komentāri 1

INTIS

Lūdzu atbalstiet novadniekus un balsojiet par jauniem koncerttērpiem Liepājas TMKC jauniešu korim INTIS www.labiedarbi.lv gan ar bezmaksas SMS šajā profilā, gan ar ielogošanos savā profilā draugiem.lv caur www.labiedarbi.lv mājas lapu! Iepriekšējie tērpi darināti 2000. gadā. Atbalstīsim kolektīvi Jūsu projektus, ja tādus pieteiksiet!

pirms 8 gadiem, 2012.09.07 09:44

Kultūra