Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē būs vakara sarunas kopā ar vijoli, flautu un ērğelēm

Trešdien, 4. jūlijā, plkst.18 Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē būs vakara sarunas kopā ar vijoli, flautu un ērğelēm, informē rīkotāji.

Programmā:

-    Baroka mūzika
-    Stāstījums par Liepājas Trīsvienības katedrāles manuskriptu kolekciju    

Kristiāne Baha (Christine Bach), Berlīne -  vijole

Gerits Frēlihs (Gerrit Fröhlich), Berlīne – flauta

Rudīte Līvmane-Lindenbeka  –   ērğeles

IEEJA PAR ZIEDOJUMIEM BAZNĪCAS ATJAUNOŠANAS FONDAM

Vijolniece Kristiāne Baha (Christiane Bach) -  dzimusi,  augusi un studējusi vijoļspēli Drēzdenē, Saksijas pavalstī. Kristiānes dzimtas saknes pieder Johana Sebatana Baha pēctečiem.  Pašlaik strādā par skolotāju un audzinātāju vienā no Berlīnes vispārizglītojošajam skolām. Aktīvi darbojas kamermūzikas jomā, nodibinot Bach-Collegium Pankow, spēlē Berlīnes Humbolta universitātes simfoniskajā orķestrī.

Gerits Frēlihs (Gerrit Fröhlich) nāk no Tiringenes pavalsts, studējis Hansa Eislera Berlīnes Mūzikas augstskolā. Jau studiju gados sāka strādāt kā solo flautists Berlīnes Komiskajā Operā. Pašlaik strādā par flautistu Brandenburgas Simfoniskajā orķestrī ( Brandenburger Symphoniker). Ļoti aktīvs kamermūziķis. Gadā spēlē vismaz 120-130 koncertus un izrādes.

Rudīte Livmane-Lindenbeka -  dzimusi skrīveriete, tagad dzīvo un strādā Berlīnē. Baznīcas mūziku studēja Vācijā, kur arī  ieguva darbu. Viņas interešu lokā ir viss, kas saistīts ar ērģelēm – tika rakstīts doktora darbs par baznīcas mūziku Latvijā 18.gadsimtā, darbojas Rīgas Sv. Pētera baznīcas ērģeļu atjaunošanas fondā, ka arī aktīvi popularizē latviešu mūziku Berlīnes mūziķu aprindās un veido kontaktus arī koru vidū. 2011.septembrī  piedalījās  projektā sakarā ar Liepājas Trīsvienības katedrāles rokrakstu kolekcijas sakārtošanu. Vakara gaitā viņa pastāstīs  par šīs kolekcijas nozīmi Latvijas un Vācijas mūzikas vēsturē.

Pievieno komentāru

Kultūra