Liepājas Simfoniskais orķestris aizsāk jaunu koncertciklu "Krievu klasikas virsotnes"

No februāra Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) aizsāk savā vēsturē vēl nebijušu koncertciklu – "Krievu klasikas virsotnes", pastāsta LSO pārstāve Iveta Vēvere. Šajā sezonā notiks trīs šī cikla koncerti, bet pats koncertcikls ir iecerēts kā vairāku gadu ilgs projekts.

Koncertcikls ir LSO mākslinieciskā vadītāja Atvara Lakstīgalas sen izlolota ideja. "Pēdējā laikā krievu simfoniskā mūzika Liepājā ir mazliet piemirsta, tāpēc tagad tai pievērsīsim pastiprinātu uzmanību. Krievu komponistu darbiem ir raksturīga jo īpaši neviltota emocionalitāte ar patiesiem cilvēciskiem priekiem un skumjām, mīlestību un naidu utt. Arī skaņdarbi, ko esam izvēlējušies šim ciklam, ir speciāli atlasīti, domājot par mūsu klausītājiem," stāsta A. Lakstīgala.

Pirmo triju koncertu programmās galvenais uzsvars ir likts uz krievu klasiskās mūzikas etalona Pētera Čaikovska mūziku.
Pirmie divi cikla koncerti būs 4. un 25. februārī. 4. februāra koncertā "Čaikovskis" klausītāji varēs baudīt trīs lieliskus dižā krievu komponista šedevrus. Kā solisti varēs dzirdēt Lielās Mūzikas balvas 2010 nominanti – soprānu Lieni Kinču, pie diriģenta pults stāsies starptautisku atzinību guvušais lietuviešu diriģents Gintars Rinkevičs.

25. februāra koncerts ir nosaukts Pētera Čaikovska Pirmās simfonijas vārdā – "Ziemas sapņi". Tas ir šī skaņdarba otrais nosaukums. Šajā koncertā klausītāji varēs novērtēt divu Krievijas talantu sniegumu. LSO diriģēs viens no daudzsološākajiem Krievijas diriģentiem, jau starptautiski zināmais Marks Kadins. Kā solists ir aicināts muzicēt izcilais vijoles spēles virtuozs Andrejs Baranovs.

Šīs sezonas cikla pēdējais koncerts ar nosaukumu "Simfoniskās dejas" izskanēs 28. aprīlī. Tas reizē būs arī LSO sezonas noslēguma koncerts, ko diriģēs A. Lakstīgala. Koncertā varēs dzirdēt gan Sergeja Prokofjeva, gan Pētera Čaikovska, gan arī Sergeja Rahmaņinova gara darbus. Koncerta soliste būs Vācijā dzīvojošā latviešu vijolniece Laura Zariņa.

Biļetes un abonementus uz koncertciklu jau iegādājamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs, kā arī Liepājas Latviešu biedrības nama kasē.

Pievieno komentāru

Kultūra