Liepājas Simfoniskais orķestris aicina atklāt mūzikas radīšanas noslēpumus 3

27. aprīlī pulksten 10, 12 un 14 koncertzālē „Lielais dzintars” Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar Egīlu Šēferu un komponistu Rihardu Dubru aicina iepazīt mūzikas radīšanas noslēpumus koncertos, kas īpaši paredzēti bērniem, jauniešiem, kā arī viņu vecākiem, informē Liepājas Simfoniskā orķestra Mārketinga un komunikācijas daļas vadītāja Daina Vanaga.

Aizraujošā koncertā „Radīšanas noslēpumi” Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar koncertu vadītāju Egīlu Šēferu dos iespēju ielūkoties mūzikas radīšanas aizkulisēs, kas ikdienā klausītājiem paliek miglā tītas. Kā komponisti rod iedvesmu mūzikai? Kā mūzika atver durvis uz jūtu pasauli vispirms pašiem mūziķiem un pēcāk arī klausītājiem?  Kā notiek pats mūzikas sacerēšanas un iestudēšanas process no nošu rakstīšanas līdz driģenta darbam ar orķestri? Orķestris aicina atklāt šos mūzikas radīšanas noslēpumus kopā.

Uz skatuves varēs redzēt un dzirdēt komponistu Rihardu Dubru un viņa skaisto, gaismas un dzīvesprieka pilno Trešo Liepājas koncertu klavierēm un orķestrim. Komponists, kas ir arī kaismīgais auto braucējs un pavārs, ar klausītājiem dalīsies savos mūzikas radīšanas noslēpumos, bet iedzīvināt tos mūzikā viņam palīdzēs pianists Endijs Renemanis un Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi diriģenta Reiņa Lapas vadībā.

„Koncerta vadītājs – slavenais latviešu klarnetists Egīls Šēfers iztaujās komponistu par dažādiem komponistu būšanas noslēpumiem. Noskaidrosim – kā rodas skaņdarbs, kā ideja pārtop mūzikā, kā notiek komponēšana. Varēsim skatīties, kā daudzās notis uz papīra pārvēršas mūzikā un sāk skanēt Trešais Liepājas koncerts. Šis koncerts būs interesants ne tikai jaunākajai paaudzei, bet ikvienam mūzikas baudītājam,” stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala.

Koncertā tiks rādīti video fragmenti no Latvijas Nacionālā baleta iestudējuma "Trīs tikšanās" Latvijas Televīzijas ierakstā. Par video projekcijām rūpēsies “Sense Media” radošā komanda.


Pievieno komentāru

Komentāri 3

Agnese

Kur ir kāda informācija, kur var nopirkt biļetes? vai vajag tās pirkt jau tagad, jeb tās būs pieejamas arī uz vietas? CIk tas maksās vienam bērnam?

pirms 5 gadiem, 2016.04.20 22:01

atbilde

ja bublicē rakstu, labi ir ielikt arī visu nepieciešamo inf! Bet, ja to tik grūti izdarīt rekurzemei, tad te ir viss vajadzīgais: http://www.greatamber.lv/

pirms 5 gadiem, 2016.04.20 23:22

Kultūra