Liepājas simfoniskā orķestra koncerta ieraksts brīvi pieejams internetā

Jau iepriekš vēstījām, ka 4.janvārī Tallinā Igaunijas koncertzālē Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) sniedza koncertu “Muzikālie sveicieni Jaunajā gadā”.

Lieliskā norvēģu diriģenta Bjartes Engeseta vadībā LSO muzicēja kopā ar trīs Zviedrijas soprānu apvienību “Divine”, kā arī ar slaveno itāļu flautistu Massimo Merčelli. Tallinas - kultūras galvaspilsētas 2011 pasākumu gaitā ar šo koncertu tika atklāts leģendārā vijolnieka Dāvida Oistraha vārdā nosauktais mūzikas festivāls, kas šogad svin savu 40.gadadienu un no 4.-8.janvārim pirmo reizi norisinās Tallinā.

Koncerts tiešraidē tika translēts Igaunijas Radio Klasikā. Tagad to ikviens var noklausīties internetā šī radio arhīvā: http://klassikaraadio.err.ee/helid?main_id=1159863〈=_eng.

Koncertā kā solists piedalījās arī slavenais itāļu flautists MASSIMO MERČELLI (Massimo Mercelli), kurš kā solists ir uzstājies daudzās pasaulslavenās koncertzālēs, tādās kā Ņujorkas Carnegie Hall, Amsterdamas Concertgebouw, Zalcburgas Mozarteum, Sanktpēterburgas Filharmonijas zāle un vēl daudzās citās.

Flautists ir piedalījies daudzos nozīmīgos festivālos, sadarbojies ar tādiem māksliniekiem, kā Jurijs Bašmets, Kristofs Pendereckis, Filips Glāss un daudziem citiem, tai skaitā arī Gidonu Krēmeru. Massimo Mercelli ir muzicējis arī ar neskaitāmiem pasaulē atpazīstamiem orķestriem.

DIVINE, ar ko kopā LSO muzicēja Tallinā, ir trīs zviedru soprāni – Gabriela Lamberta-Olsone (Gabriella Lambert-Olsson), Karolīna Gentele (Caroline Gentele) un Katrīna Boma (Katarina Böhm). Katrai no dziedātājām ir pamatīga pieredzes bagāža kā operu solistēm gan Zviedrijas, gan citās pasaules operās
(the Royal Swedish Opera, Drottningholms Slottsteater, Glyndebourne Festival Opera and Théâtre du Châtelet). Ar savu pirmo debiju 2007.gadā Stokholmā, dziedot visām trim kopā, Divine guva lielus panākumus un atzinību. Unikālā skanējuma dēļ, Divine nemitīgi tiek aicinātas koncertēt daudzās slavenās pasaules koncertzālēs.

Diriģēt Tallinas koncertu tika pieaicināts norvēģu diriģents BJARTE ENGESETS (Bjarte Engeset), kas savulaik ar izcilību ir beidzis Sibēliusa Mūzikas akadēmiju Helsinkos pie profesora Jormas Panula (Jorma Panula). Bjarte Engesets ir bijis vairāku lielisku orķestru, ansambļu un operas mākslinieciskais vadītājs
un diriģents.

Kopš 2007.gada Engesets ir Zviedrijas simfoniskā orķestra DalaSinfonietta galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs. Diriģents ir koncertējis un ierakstījis albumus ar tādiem pasaules vadošajiem orķestriem kā Baltimoras Simfoniskais, Londonas Karaliskais Filharmonijas, Bergenas Filharmonijas, Čehijas Filharmonijas, Maskavas Radio Simfoniskais, Vašingtonas NGA Simfoniskais, Sanktpēterburgas Filharmonijas un daudziem citiem orķestriem. 2009./10.gada sezonā diriģents ir strādājis ar Krievijas Nacionālo Filharmonijas orķestri.

Pievieno komentāru

Kultūra