Liepājas Olimpiskajā centrā notiks deju izrāde "Zalkša līgava"

28. aprīlī plkst.19 Liepājas Olimpiskajā centrā notiks deju izrāde "Zalkša līgava".

"Stāsts ir par jaunas ģimenes veidošanos, bērniem, kas dzimst mīlestībā un izšķiršanos, meklējot savu piederību. Zalktim un viņa līgavai ir dažāda izcelsme un atšķirīgas pasaules - jūra un zeme," skaidro izrādes libreta autore un režisore Dace Micāne-Zālīte. "Izrādes dzīvais nervs ir vēstījums, ka nepieņemama un sveša pasaule, kuru simbolizē Zalktis, zvejnieka meitenei - Zemes meitai, iepazīstot un iemīlot jauno vīru, nesaderību pārvērš saderībā. Dievišķais Zalktis savienībā ar Zemes meitu, divu pasauļu satikšanās – gars un matērija, viens caur otru pastāvoši - tā ir ģimene, to vēsta latviešu pasakā ievītā senču gudrība."

Deju izrādes idejas un horeogrāfiju autors un TDA "Līgo" mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš uzsver - pirmizrādes laikā publikas pozitīvais novērtējums ir saviļņojis ikvienu, kas strādājis pie izrādes sagatavošanas un tapšanas. "Domāju, ka šobrīd mēs visi esam pārliecināti - vēlamies turpināt "Zalkša līgavas" ceļu ne vien pie skatītājiem Rīgā, bet pēc iespējas arī citās Latvijas pilsētās."

Viens no izrādes mūzikas autoriem Dāvis Stalts skaidro, ka izrādes mūzikas pamatā ir tradicionālās kultūras un tradīcijas izzināšana mūsdienīgā skatījumā, atzīstot, ka mūzika nav iedalāma ne folkloras, ne postfolkloras žanrā, bet drīzāk dēvējama par "folkoperu", kas varētu emocionāli uzrunāt daudzus latviešus. "Šajā mūzikā es esmu ielicis savu iekšējo sapratni par to, kā ir uzbūvēta mūsu pasaule. Darba pamatā ir latviešu tautas pasakas motīvi, kurā tiek runāts par pamatvērtībām - ģimeni, tikumu un godu. Šobrīd vairāk nekā nekad ir akcentējams minēto vērtību nozīmīgums sabiedrībā," norāda Dāvis Stalts.

Deju izrādes "Zalkša līgava" pirmizrāde notika 2011. gada 4.decembrī Rīgas Latviešu biedrības namā.

Biļešu cena Ls 3, tās var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs.

Pievieno komentāru

Kultūra