Liepājas Neatkarīgais teātris aicina uz pirmizrādi "Ziedi"

5. maijā pulksten 17 Liepājas kultūras namā "Wiktorija" savu eksistenci ar iestudējuma ”Ziedi” pirmizrādi Sandijas Kalniņas lugai “Metāla ziedi” piesaka Liepājas Neatkarīgais teātris, informē Liepājas Neatkarīgā teātra valdes locekle Sinilga Ozoliņa.
   
Katras sievietes mūža krāšņākie ziedi ir viņas bērni – arī ar mīlestību kopjami, audzējami, saudzējami un balstāmi.  Tas prasa daudz darba, savas sirds siltuma, turklāt ja vēl tas jādara vienai, bez vecāku atbalsta un bērna tēva gādības... Arī sava dzīve ir jāsakārto, un īstais vīrietis – stiprā klints jāatrod... Šajā skrējienā un rūpēs var nepamanīt, ka meita jau izaugusi, un šim brīnišķīgajam ziedam, izrādās, ir arī ērkšķi, un problēmas kļuvušas nopietnākas. Kā lai atrod ceļu pie sava bērna, ja paviršība sadzīvē piespiedusi nomaldīties? Un kā, lai bērns atrod ceļu pie savas mammas, ja tik ļoti nodarīts pāri? Bet arī dzīvot vienai bez otras ir neiespējami... Kura spers pretī pirmo soli - mamma vai meita, kura būs stiprāka... Tādas ir problēmas, ko izdzīvos jaundibinātā Liepājas Neatkarīga teātra aktrises Ildze Matute un Elita Medne, kuras skatītājus priecējušas vairākās izrādēs daudzu gadu garumā, un jaunās paaudzes aktrises Katrīna Ziediņa un Anna Katrīna Lieģeniece, kurām šis būs pirmais tik ļoti atbildīgais darbs.

Izrādes sagatavošanas komanda izveidojusies ļoti radoša. Režisore ir Daina Kandevica. Pati lugas autore Sandija Kalniņa piedalījusies mēģinājumos un devusi savu akceptu šādam lugas traktējumam un iestudējuma īpatnībām. Par scenogrāfu pieaicināts bijušais liepājnieks, aktieris Andis Strods, kurš jau iepriekš strādājis kopā ar režisori Dainu Kandevicu, veidojot  scenogrāfiju iestudējumam R.Blaumaņa “Pazudušais dēls” Liepājas Metalurgu Tautas teātrī. Oriģinālmūziku sarakstījis un meitenes apmācījis ģitāras spēlē mūziķis Ainars Pūpols, kuram arīdzan ir ilgu gadu sadarbība ar režisori. Gaismu partitūru veido pastāvīgais šīs radošās kompānijas dalībnieks Dainis Roze. Izrādi vada Linda Kirknere un Kristīna Lauva, bet par dekorācijām rūpējas Kaspars Plauks, Ainars Krūms un Māris Matutis. Savukārt kostīmiem savu roku pielikusi Maija Drāzniece. Izrādes veidotāju skaitā noteikti jāpiemin arī Uldis Meļķis un Kultūras nama Wiktorija ierakstu studija, kur tapusi izrādes fonogramma.
   
18. maijā izrādi paredzēts nospēlēt Aizputē, pilsētā, kur dzīvo Sandija Kalniņa, bet nākošās sezonas sākumā, šoruden izrādi būs iespējams vēlreiz noskatīties Kultūras namā Wiktorija.

Pievieno komentāru

Kultūra