Liepājas muzejs piedāvā uzzīmēt un nosūtīt apsveikuma pastkartīti valsts svētkos

Sagaidot Lāčplēša dienu un Latvijas Valsts proklamēšanas gadadienu, Liepājas muzejā K. Ukstiņa ielā 7/9 norisināsies sarīkojumi un muzeja pedagoģijas nodarbības gan lieliem, gan maziem muzeja apmeklētājiem.

Muzeja speciālisti aicina uz jaunām muzejpedagoģijas nodarbībām. Pamatskolas un vidusskolas audzēkņus aicinām piedalīties muzejpedagoģijas nodarbībā "Es. Patriots". Nodarbības ietvaros skolēni iepazīsies ar Latvijas Kara muzeja izstādi "Misija Afganistānā Latvijas karavīru acīm", ko papildina vēstures pētnieka Jura Raķa militāro lietu kolekcija un noskaidros arī citus Latvijai nozīmīgos brīžus, kad karavīri atdeva savu dzīvību, lai nosargātu valsts neatkarību.

Skolēni karavīru likteņus iepazīs ar Liepājas muzeja krājuma, Latvijas Okupācijas muzeja krājuma un Jura Raķa militāro lietu un fotogrāfiju palīdzību.

Pirmskolas un sākumskolas klašu audzēkņus aicinām piedalīties muzejpedagoģijas nodarbībā „Vai tu zini, kas ir dzimtene?”. Bērni papildus valsts oficiālajiem simboliem iepazīs arī tās lietas, kuras emocionāli mūs piesaista Latvijai.

Nodarbības laikā bērni piedalīsies arī īpašā valsts svētkiem veltītajā akcijā "Sveiciens Latvijas dzimšanas dienā!". Tās laikā ikvienam būs iespēja uzzīmēt un nosūtīt apsveikuma pastkartīti saviem tuviniekiem un draugiem Latvijā, iemetot to VAS "Latvijas Pasts" pastkastē, kas atrodas turpat muzejā.

Ikviens muzeja apmeklētājs arī saņems sarkanbaltsarkano lentīti, ko atzīmējot valsts svētkus, spraust pie apģērba. Vecāko klašu skolēni varēs palīdzēt sagatavot sarkanbaltsarkanās lentītes Lāčplēšu dienas gājiena dalībniekiem.

Valsts karoga krāsas lentīte stilizēta skaitļa 11 formā jeb starptautiski atzītā "victory" uzvaras simbola formā norāda uz 11. novembri kā visu Latvijas karavīru godināšanas dienu un 1919. gada 11. novembri, kad tika izcīnīta izšķirošā cīņa pret Bermonta karaspēku.

Astra Dzērve
Liepājas muzeja muzejpedagoģe

Pievieno komentāru

Kultūra