Liepājas muzejs izraudzīs darbu mākslas krājuma papildināšanai

Liepājas muzejs mākslas krājuma papildināšanai iepirks darbu no Liepājas mākslinieku laikmetīgās mākslas izstādes "ALL", kas šogad no 3. novembra līdz 30. novembrim notiks viesnīcas "Promenade" Hikes zālē.

Lai pilnveidotu un izveidotu laikmetu apliecinošu mākslas darbu krājumu, Liepājas muzejs pēdējos gadus ar Kultūras pārvaldes līdzfinansējumu tradicionāli veic iepirkumu no Liepājas mākslinieku darbu kopizstādes.

Pērn Liepājas muzejs iegādājās Jāņa Kalnmaļa gleznu "Jahtas Travemindē", 2009. gadā - Velgas Gūtmanes un Māra Uldriķa darbus, 2008. gadā Imanta Ozolu gleznu "Medaine", bet 2007. gadā no kopizstādes muzeja krājuma komisija izvēlējās Daces Dēliņas – Lipskas gleznu "Pārcēlājs".

Ikgadējā Liepājas mākslinieku izstāde ir notikums pilsētas kultūras dzīvē. Tās mērķis ir vienkopus parādīt labāko pēdējo gadu veikumu visās mākslas nozarēs, vienlīdz augstu vērtējot gan tradicionālo, gan novatorisko veikumu, kā galvenos atlases kritērijus izvirzot profesionalitāti un oriģinalitāti.
 
Šogad kopizstādes vienojošā ideja ir "Apturi laiku Liepājā" jeb saīsinājumā "ALL", kas tulkojumā no angļu valodas ir visi. Izstādes uzdevums ir parādīt laikmetīgās mākslas procesu Liepājā, vienkopus pulcinot visus Liepājas un tās apkārtnes māksliniekus, sekmējot sabiedrības ieinteresētību, izpratni un pieejamību mākslas norisēm.

Liepājas muzejam ir ilggadējas tradīcijas Liepājas vizuālās mākslas kopizstādes rīkošanā. Liepājas mākslinieki iepriekš apliecinājuši nepieciešamību reizi gadā piedalīties kopīgā izstādē.

Saistībā ar muzeja ēku ansambļa rekonstrukciju Kūrmājas prospektā 16/18, Liepājas mākslinieku rudens izstāde mainījusi tradicionālo norises vietu, un šogad 3. novembrī plkst. 17 to paredzēts atklāt viesnīcas "Promenade" Hikes zālē.

Izstādes organizētāji aicina māksliniekus iesniegt 1–3 mākslas darbus Liepājas muzejā K. Ukstiņa ielā 7/9 no 24. oktobra līdz 31. oktobrim.

Pievieno komentāru

Kultūra