Liepājas muzejs dāvinājumā saņēmis Sedolu dzimtas arhīvu

Inta Vanaga no Rucavas pagasta "Lejas Sedolu" mājām dāvinājusi muzejam dokumentus, kas piederējuši māju agrākajiem saimniekiem. Ap 20 dažāda veida dokumentu atspoguļo Sedolu ģimenes dzīvi no 20. gs. 20. gadu sākuma līdz 50. gadiem.

Dokumenti liecina par Jēkabu un Katrīnu Sedoliem, kā arī diviem viņu dēliem: Miķeli un Jāni. Starp tiem ir skolas liecības, kurās minēts, ka Miķelis Sedols pārceļams uz nākamo nodaļu, nevis klasi, kā tas ierasts mūsdienās. Saglabājušies personu apliecinošu dokumentu noraksti uz apjomīgām veidlapām, kā arī atsevišķas fotogrāfijas un vēstules.

Īpaši vērtīga ir 1941. gada apgādes grāmatiņa, kas apliecina kara laikā normēto preču iegādi. Rūpīgi glabāts bijis komplekts ar kvītīm, kas apstiprina pasta sūtījumus, ko māte 1954. un 1955. gadā sarūpējusi uz Arhangeļsku deportētajam dēlam Jānim.

Šāda veida dokumentu kopums sniedz liecību ne tikai par konkrētās ģimenes vēsturi, bet labi raksturo attiecīgā laika posma iestādes. Piemēram, starp ģimenes dokumentiem saglabājusies Bārtas aptiekas signatūra un analīžu lapa no Liepājas pilsētas poliklīnikas laboratorijas.

Liepājas muzejs pašlaik darbojas telpās K. Ukstiņa ielā 7/9 un ir atvērts katru dienu no plkst. 10 līdz 18. Ieeja bez maksas.

Pievieno komentāru

Kultūra