Liepājas muzejs aicina vērt durvis Muzeju naktī

Sestdien, 21. maijā, no pulksten 19 Liepājas muzejā un muzeja dārzā ikviens liepājnieks un pilsētas viesis aicināts piedzīvot visdažādākos Muzeju nakts notikumus.

Plkst. 19. Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē aicināti bērni uz mazā ēnu teātra izrādi “Vēja dāvana”. Pēc izrādes mazie skatītāji varēs piedalīties radošajā darbnīcā, kurā pašu spēkiem tiks sagatavotas divas ēnu teātra izrādes. Pasākuma ilgums ir apmēram pusotru stundu, un tajā aicināti piedalīties bērni un jaunieši no 6 līdz 15 gadu vecumam, informē Liepājas muzeja muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Plkst. 24 mazajā izstāžu zālē durvis uz dzejas pasauli un tikšanos aicinās dzejnieki – Ineta Stadgale, Laura Andersone, Dace Metēja, Vita Balama. Piedalīsies arī dziesminieks Jānis Rūcis.
Savukārt muzeja pagrabā plkst. 19 Dr. philol. Ingus Barovskis piedāvā stundu garu lekciju “Durvis latviešu mitoloģijā un tradicionālajā kultūrā”. No plkst. 21 līdz 22 ikviens aicināts uz goda mielastu, ko pasniegs Rucavas sievas.

Muzejā tiks demonstrēta pianola. Tas ir mehānisks mūzikas instruments, kas bija populārs 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā. Liepājas muzeja krājumā esošās mūzikas kastes skanējumu varēs izbaudīt, sākoties katrai jaunai stundai, un klausīties piecas minūtes. Pēc mūzikas kastes skanējuma plkst. 20 Liepājas baleta un deju studija uzstāsies ar modernā baleta iestudējumu “Rotāties…”.

Muzeja dārzā visa vakara garumā notiks vēl citi interesanti priekšnesumi. No plkst. 19 līdz 20 uz skatuves Muzeju nakti džeza ritmos ieskandinās Oleksija Demčenko kvartets.
Basketbola kluba Liepāja/Triobet karsējmeitenes savus meistarstiķus demonstrēs no plkst. 20 līdz 20.30.

No plkst. 20. 30 līdz 21. 30 uz skatuves muzeja dārzā notiks improvizācijas teātra šovs, ko rādīs jauniešu apvienība “Brīvais stils”. Savukārt pie muzeja strūklakas no plkst. 22 līdz 22.30 Liepājas Modes un Mākslas studijas bērni un jaunieši sagatavojuši izrādi “Māksla mūs vieno”.
Vakara turpinājumā plkst. 23 muzeja dārzā uzstāsies grupa “The Coco’nuts”.

Grupas sastāvā ir 8 cilvēki, kas iegulda sava instrumenta spēku, draudzības garu, fizisko prātu un neprātu kopīgā radīšanā un performancēs. Grupa uzstājas un rada mūziku jau kopš 2012. gada.
“The Coco'nuts” mūzikā ir saskatāmas iezīmes no vairākiem mūzikas stiliem, bet galvenokārt  tās ir variācijas ar tādiem stiliem kā funk/ bluesrock/ alternativejazz.

Grupas nosaukums ir mistiskām teikām un nostāstiem apvīts. Katram dalībniekam ir stāsts par nosaukuma rašanos, bet šo pāris gadu laikā grupa ir saaugusi ar to. Līdz šim viņi ir uzstājušies vairākos klubos un bāros Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Austrijā un Francijā. Spēlējuši arī festivālos un pasākumos – festivālā BILDES (LV), LMA Karnevālā (LV), Tartu Indie fest (EE), Sostines dienos (LT) un Positivus festival (LV).

The Coco'nuts 2014. gadā izdeva savu pirmo EP albumu „Appetizer”, kurš ir pieejams gan diskā, gan digitālā formātā. Savukārt 2016. gada martā “The Coco'nuts” izdeva savu pirmo pilno albumu “Amid Opposites”. Jaunais albums krasi atšķiras no pirmā EP albuma, jo tika rakstīts kopīgā ierakstu sesijā. Tajā var noķert The Coco'nuts kopības un draudzības sajūtu. Albumā iekļautās dziesmas ir ļoti dažādas, jo tika izvēlētas pašas spilgtākās, kuras radušās laika periodā no 2012. – 2015. gadam.

Vakars noslēgsies ar apvienības “Fire Spirit” uguns mākslinieces Kristīnes Beķeres uzstāšanos.
Par viesu labsajūtu gādās viesnīcas “Eiropas City” restorāna “Oskars” brīvdabas kafejnīca.
Ieeja visos Muzeju nakts pasākumos ir bez maksas.

Muzeju nakts programma:http://ej.uz/LiepajasMuzejuNakts

Pievieno komentāru

Kultūra