Liepājas muzejs aicina iesaistīties muzeja priekšmetu saglabāšanā

Liepājas muzejs aicina piedalīties akcijā „Kļūsti par muzeja priekšmeta krustvecāku!”. Akcijas laikā aicinām visus, kam rūp Latvijas kultūrvēsturiskais mantojums, tā saglabātība un popularizēšana, kļūt par Liepājas muzeja priekšmetu krustvecākiem.

Piedaloties akcijā „Kļūsti par muzeja priekšmeta krusvecāku!” Jūs varat materiāli un morāli atbalstīt muzeja krājuma kolekcijas saglabāšanu, piesaistot līdzekļus muzeja priekšmeta restaurācijai, konservācijai, eksponēšanai un glabāšanai, popularizēt priekšmetu sabiedrībā.

Liepājas muzejā glabājas vairāk nekā 100 000 muzeja priekšmetu. Vairākiem no tiem ir nepieciešama restaurācija, lai saglabātu nākamajām paaudzēm. Nozīmīgākie no tiem ir Sv. Annas baznīcas vācu un latviešu draudžu biktsoli, kancele un mazā altāra fragmenti, kā arī muzeja interjera objekti – Ernsta Todes veidotā vitrāža un 20. gs. sākuma kamīni, Bonica kafejnīcas skapji, Venēcijas stikla lustra.

Restaurācija nepieciešama arī 17. gs.  burinieku modeļiem, Liepājā ražotam velosipēdam „Līva” un vairākiem pilsētas plāniem, kartēm. Priekšmeti ir ļoti dažādi, bet ikviens var atrast muzeja eksponātu, kas viņu uzrunā un kam ir gatavs līdzfinansēt līdzekļus tā restaurācijā, eksponēšanā un popularizēšanā.

Plašāku informāciju var uzzināt, zvanot pa tel. nr. 26476528.

Pievieno komentāru

Kultūra