Liepājas muzejs aicina iesaistīties akcijā "Muzeju nakts"

Jau desmito reizi Liepājas muzejs piedalīsies starptautiskajā akcijā “Muzeju nakts”, kas šogad notiks 21. maijā no plkst. 19 līdz 01 naktī. Jau vairākus gadus Muzeju nakts akcija iesaista arvien plašāku dalībnieku loku un ir izvērtusies par daudzveidīgu un interesantu kultūras pasākumu. Šīs muzeju nakts atslēgas vārds un vienojošā tēma ir “Durvis”.

Piektdien, 1. aprīlī, plkst. 15 aicinām uz tikšanos Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 ikvienu, kurš ir ieinteresēts piedalīties akcijas organizēšanā Liepājā un vērt durvis vaļā radošām aktivitātēm, radot svētkus liepājniekiem un pilsētas viesiem, informē Liepājas muzeja muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Šogad aicinām vērīgi palūkoties uz lietām sev apkārt! Daudzas no tām raksturo mūsu tautas dzīvesziņu, citas apliecina mūsu senču vai līdzcilvēku radošo izdomu, amata prasmi vai mūžīgi mainīgo modi. Atsevišķi priekšmeti iemieso sevī arī filozofiskas kategorijas, tādējādi kļūstot ne tikai par materiālo, bet arī nemateriālo kultūras mantojumu. Viens no šādiem „ietilpīgajiem” jēdzieniem ir durvis, kas izraudzīts par 2016. gada Muzeju nakts atslēgvārdu.

Smagās ozolkoka un vieglās plastikāta, lielās parādes durvis un mazās pažobeles durtiņas. Durvis kā amata meistarstiķis un durvis kā mākslas darbs. Durvis uz Eiropu, durvis uz pasauli un durvis uz zemapziņu. Jo nozīmīgāka ir ēka, jo pārsteidzošākas un iespaidīgākas ir tās durvis.

Durvis ir sākums un robežšķirtne starp iekšējo un ārpasauli, starp „pirms” un „ pēc”, starp zināmo un nezināmo, starp savējiem un svešajiem. Atrasties uz sliekšņa nozīmē būt neaizsargātam, riskēt, nezinot, kas sagaida otrpus durvīm. Atvērs vai neatvērs? Aicinās iekšā vai aizcirtīs deguna priekšā? Katru durvju vēršana ir robežas šķērsošana, nenojaušot, ar ko tā vainagosies: ar prieku vai bēdām, ar mīlestību vai naidu.

Plašāka informācija, zvanot pa t. nr. 29605223 vai 63422604.

Pievieno komentāru

Kultūra