Liepājas muzejs aicina dāvināt rotaļlietas

Jūnijā Liepājas muzejā atklās padomju laika rotaļlietu izstādi. Lai tā būtu košāka un liepājniekiem būtu iespēja arī pašiem piedalīties tās veidošanā, no 20. aprīļa līdz 20. maijam Liepājas muzejā notiks akcija, kuras laikā ikviens ir aicināts muzejam dāvināt vai uz izstādes laiku aizdot rotaļlietas, kas sasniegušas cienījamo vismaz 20 gadu vecumu.

Dāvinātās rotaļlietas vēlāk kļūs par muzeja kolekcijas sastāvdaļu, savukārt aizdotās atgriezīsies pie saviem īpašniekiem. Liepājas muzejs jau iepriekš pateicas tiem, kuri papildinās muzeja krājumu ar jauniem dārgumiem. Nav jāraizējas, ja rotaļlietas izskatās pārlieku samīļotas: mazliet noplukušas, izpūrušas vai pabalējušas!

Tiek gaidītas dažādas lelles, arī pašu darinātās, un tās, kuras veidotas no pirktas galvas un pleciņiem, kam klāt piešūts lupatu ķermenītis. Ar prieku tiks pieņemtas arī papīra lelles un to tērpi. Bet varbūt kādās mājās saglabājušies tikai šo leļļu saimniecības piederumi? Vai atceraties spēļu gludeklīšus un šujmašīnas, miniatūrus tējas trauku komplektiņus un plastmasas veļas dēļus?

Muzejā savu vietu atradīs arī spēļu automašīnas, dažādi modelīši, konstruktori, kluči un kaleidoskopi. Varbūt kādā atvilktnē aizķēries aizmirsts alvas zaldātiņš? Krājumā pagaidām nav arī neviena šūpuļzirdziņa vai trīsriteņa. Tāpat mīkstās rotaļlietas un galda spēles, bumbas un jebkura cita rotaļlieta, kas sagādājusi prieku, tiks pieņemta muzejā vismaz uz izstādes laiku.

Rotaļlietas var nest uz Liepājas muzeja ēku K. Ukstiņa ielā 7/9 katru dienu no plkst. 10 līdz 18, atstājot savu kontaktinformāciju.

Pievieno komentāru

Kultūra