Liepājas muzejā vēl nākamnedēļ rādīs festivāla "Lielais Kristaps" dokumentālās filmas

Vēl tikai četrus vakarus, no 15. līdz 18. maijam, plkst.18 nacionālā kino festivāla “Lielais Kristaps” ietvaros Liepājās muzejā, K.Ukstiņa ielā 7/9 demonstrēs Latvijas režisoru dokumentālās filmas.

Otrdien, 15.maijā, plkst. 18.00 varēs noskatīties Askolda Saulīša dokumentālo filmu „Bermontiāda”.

Filma stāsta par trauksmainiem notikumiem 1919.gada rudenī, kad Rīgā izšķīrās modernās, pēc Pirmā pasaules kara radītās, Eiropas liktenis. Filmā izmantots plašs kino un fotoarhīvs, inscenētās epizodes filmētas reālajās notikumu vietās.

Trešdien, 16.maijā, plkst.18.00 demonstrēs Dzintras Gekas dokumentālo filmu „Stacija Latvieši 1937”.

Pēdējos gadsimtos latvieši no savas dzimtās zemes ir devušies prom uz visām debess pusēm. Gan izsūtīti par nepaklausību varām, gan gājuši pasaulē vīziju par laimi un labāku dzīvi vilināti, gan arī klaiņojuši karu un revolūciju vajāti. Ne visur mūsu tautieši ir sagaidīti atplēstām rokām. Taču tikai vienā debess pusē etniskās piederības dēļ tika izstrādāta vesela pretlatviešu teoriju sistēma, pēc kuras katrs latvietis bija spiegs, nodevējs, ienaidnieks vai vienkārši nevēlams elements. Filma saņēmusi „Lielā Kristapa 2012” balvu nominācijā „Labākais scenārists”.

Ceturtdien, 17.maijā, plkst. 18.00 varēs noskatīties Zigurda Vidiņa dokumentālo filmu „Tēvu barikādes”.

Filmas režisors Zigurds Vidiņš stāsta: „Cilvēka mūžā parasti nav daudz notikumu, kas radikāli izmaina viņa dzīvi. Man 1991.gada barikādes ir viens no šādiem notikumiem. Pirms divdesmit viena gada burtiski nedēļas laikā mainījās mana uztvere par Latviju, Latvijas iedzīvotājiem un, savā ziņā, pašam par sevi. Piecdesmit tūkstoši cilvēku spēja sanākt kopā uz barikādēm un aizstāvēt sapni - sapni par Latvijas neatkarību, neskatoties uz jebkādiem ārējiem, uzspiestiem apstākļiem. Šajā filmā es mēģināju apskatīt, kas tieši šajā nedēļā notika un kā šī nedēļa ir izmainījusi barikāžu dalībnieku un manu dzīvi."

Piektdien, 18.maijā, plkst.18.00  „Lielā Kristapa” filmu skati noslēgs  Dzintras Gekas dokumentālā filma „Sibīrijas bilance”.

Dokumentālā filma „Sibīrijas bilance”  ir emocionāli un vēsturiski izzinoši uz Sibīriju aizvesto bērnu atmiņu stāsti. 2010.gada jūlijā cilvēki, kuri 1941.gadā kā bērni tika izsūtīti uz Sibīriju, viņu bērni un filmēšanas grupa devās uz tālajiem Ziemeļiem, kur iznīcībai tika atstāti tūkstošiem izsūtīto. Filmu saņēmusi „Lielā Kristapa 2012” žūrijas specbalvu režisorei Dzintrai Gekai par neatlaidību Sibīrijas latviešu vēstures saglabāšanā un vizuālajā aktualizēšanā.

Ieeja bez maksas. Lūdzu, rezervēt vietas, iepriekš piezvanot pa tālr. 63420274 vai 29605223.

Sandra Šēniņa,
Liepājas muzeja galvenā speciāliste

Pievieno komentāru

Kultūra