Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas muzejā tikšanās ar mākslinieci Ilzi Eniņu

Piektdien, 28.janvārī plkst. 17.00 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 izstādes „Saulē un vējā” noslēgumā paredzēta tikšanās ar tās autori mākslinieci Ilzi Eniņu, kura šogad atzīmē nozīmīgu savas dzīves gadskārtu.

Gleznu izstāde „Saulē un vējā” Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē skatāma. līdz 6.februārim. Tā ir atskats uz pēdējos piecos gados padarīto. Ilze Eniņa izstādē skatītājiem piedāvā pēdējos piecos gados vasaras plenēros tapušos darbus. Gleznās ir attēloti Liepājas pilsētas mazo ieliņu skati, ostas kuģīši un kanālmalas jahtas, jūras moli un pati jūra. Māksliniece tver dažādas ainavas no atšķirīgiem skatu punktiem, kā, piemēram, no Liepājas ezermalas jahtu bāzes ir attēloti Liepājas Metalurga dūmeņi. Pleneros iemūžināti arī Pāvilostas un Papes ezera skati.

Keramiķe Ilze Eniņa kopš 1982. gada ar keramikas darbiem regulāri iesaistās dažādās mākslinieku kopizstādēs un rīko personālizstādes. Gleznošanai pievērsusies pēc mākslinieka Aivara Kleina ierosinājuma piedalīties plenērā “Pilsēta un jūra”. Kopš 2000.gada I.Eniņa regulāri piedalās izstādēs ar gleznām, kurām iedvesmu smeļas vasaras plenēros.

 I. Eniņa absolvējusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļu un Latvijas Mākslas akadēmiju. 2003. gadā māksliniece ieguvusi LMA Humanitāro Zinātņu maģistra grādu Vizuāli plastiskajā mākslā.

Šobrīd māksliniece strādā Liepājas Būvamatniecības vidusskolā par būvelementu veidošanas un stilu mācības pasniedzēju. I. Eniņa vada mākslas pulciņu Liepājas 15.vidusskolā, kur skolēniem pasniedz zīmēšanas, gleznošanas un veidošanas pamatus.

Pievieno komentāru

Kultūra