Liepājas muzejā skanēs unikāla latviešu skaņdarbu koncertprogramma klavesīnam

Svētdien, 27. februārī, plkst.16 Liepājas muzejā ar koncertprogrammu "Latviešu komponistu mūzika klavesīnam un ansamblim" uzstāsies trīs izcilas mūziķes - Dita Krenberga, Aina Kalnciema un Inga Sunepa, informē muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Programma sastāv no nelieliem, atšķirīgiem, atraktīviem un interesantiem darbiem, kurus sarakstījuši latviešu mūsdienu komponisti. Tā ir unikāla programma, jo pirmo reizi antoloģijā savākti visi labākie darbi, kas rakstīti klavesīnam un klavesīnam ansamblī. Šie darbi rakstīti īpaši A. Kalnciemai, vienai no ievērojamākajām klavesīnistēm Latvijā, paskaidro Dzērve.

A. Kalnciema studējusi Sanktpēterburgas un Maskavas konservatorijā. Māksliniece klavesīna spēlē specializējusies Vācijā, Šveicē, Francijā, Holandē, Norvēģijā. Aina Kalnciema ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docente klavesīna klasē un Baha mūzikas fonda prezidente. Kopš 2001. gada organizē un vada starptautisko Baha kamermūzikas festivālu.

Savukārt, flautiste, LNSO flautu grupas koncertmeistare, D. Krenberga flautas spēli apguvusi Latvijas Mūzikas akadēmijā pedagoga Imanta Sneibja klasē. D.Krenberga studējusi pie pasaulslavenā flautista Džeimsa Golveja. D.Krenberga regulāri koncertē gan Latvijā, gan Eiropā, ASV un Kanādā.

Savukārt, I. Sunepa ir Latvijas Nacionālās operas orķestra čellu grupas koncertmeistare kopš 1997. gada. Ieguvusi bakalaura un maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Eleonoras Testeļecas čella klasē. Vairāku starptautisku konkursu dalībniece un laureāte, kā čellu grupas koncertmeistare sadarbojusies ar Lietuvas Nacionālo Simfonisko orķestri, Nordic Symhony orķestri Igaunijā, Vidzemes kamerorķestri un Latvijas Filharmonijas kamerorķestri. Inga Sunepa koncertējusi Eiropas valstīs, Kanādā, Taivānā un Honkongā.

Koncerts Liepājas muzejā notiks ar Latvijas Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Ieejas maksa Ls 1.50.

Pievieno komentāru

Kultūra