Liepājas muzejā piektdien atklās gleznu izstādi "Mana otrdiena"

Piektdien, 8. aprīlī, pulksten 17 Liepājas muzejā atklās Gata Mārtiņa Bezdelīgas gleznu izstādi "Mana otrdiena", informē muzeja kultūrvēstures nodaļas vadītāja Uļa Gintnere.

Autors ir priesteris, Liepājas Sv. Jāzepa Romas katoļu draudzes prāvests un Neatkarīgā Maltas Bruņinieku ordeņa maģistrāta kapelāns un šī būs viņa pirmā personālizstāde.

Bezdelīga glezno ainavas, kurās tvertais ir pavisam ikdienišķu vietu dzīvošana uz audekla, krāsās paužot viņa iekšējo redzējumu par pasauli tās vienkāršībā un šīs vienkāršības neatkārtojamo vienreizību. Savukārt izstādes nosaukums liecina par priestera dzīves būtību, kad atpūtai un gleznošanai iespējams atvēlēt tikai vienu nedēļas dienu, kas prāvestam ir otrdiena.

"Vienmēr esmu gribējis gleznot. Šī doma ir dīdījusies pa iekšu un nav devusi man mieru. Reizēm tā ir noraidīta, jo nav laika un nav piemērots brīdis. Vai arī attur doma, ka es jau nespēšu gleznot tā, kā to dara profesionāļi. Un ko tad ļaudis teiks? Šīs saites ir turējušas spārnus sasietus. Tā mēs bieži rīkojamies. Ainars Mielavs dzied, ka visbiežākais pasaules notikums ir izplest spārnus, bet neaizlidot. Tikai tad atnāk laiks, kad nevari samierināties ar tām saitēm un verdziski paklausīt tām," stāstot par izstādes tapšanu, norādīja gleznotājs.

Pievieno komentāru

Kultūra