Liepājas muzeja kasē sāk tirgot biļetes uz izrādi par dzejnieci Mirdzu Ķempi

25. novembrī pulksten 19 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 būs skatāma izrāde “DZEJNIECE. Mirdzas Ķempes mīlestība”, ko skatītājiem piedāvā “Mūzikas un mākslas atbalsta fonds”, informē Liepājas muzejs.

Izrādes darbība notiek pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados, kad Mirdza Ķempe ir, kā pati izteikusies „ne jauna, ne veca”, bet vientuļa un jau sacerējusi testamentu.

Negaidīti viņas mājās un arī dzīvē ienāk Linards Naikovskis – izskatīgs jauns cilvēks, kurš drīz vien kļūst par dzejnieces vīru. Viņam izveidojas saspīlētas attiecības ar Ķempes uzticamo šoferi Žani, un arī sarežģījumi laulības dzīvē nav tālu.

“DZEJNIECE. Mirdzas Ķempes mīlestība” titullomā iejūtas un dzejnieces sarežģīto lomu izdzīvos aktrise Raimonda Vazdika, viņas partneri – aktieris Andris Bulis, aktieris un režisors Ģirts Šolis. Kostīmus veidojusi Anna Heinrihsone, bet scenogrāfs ir Vilnis Vējš, kurš arī iestudējuma autors.

Izrādē apvienoti fakti no leģendārās dzejnieces dzīves, dzejas motīvi un unikāli dokumentāli kino kadri, ko papildina Edgara Mākena speciāli rakstītās un grupas “Gaujarts” ieskaņotās dziesmas ar M. Ķempes dzeju.


Pievieno komentāru

Kultūra