Liepājas koru koncerts "Dvēseles dziesma"

Svētdien, 27. novembrī, pulksten 16 Liepājas Latviešu biedrības namā Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs ar koru koncertu „Dvēseles Dziesma” atklāj sarīkojumu ciklu „Ziemas noskaņā”. Tajā skanēs latviešu komponistu – 2011.gada jubilāru (R.Pauls, P.Vasks, A.Engelmanis, I.Kalniņš u.c.) radītie skaņdarbi un 2013. gada Vispārējo Latviešu Dziesmu svētku repertuārā iekļautās dziesmas.

Laikapstākļi nemaz nerosina domāt par Ziemassvētkiem, tikvien kā kalendārs, noformējumi skatlogos un Ziemassvētku atribūtiem pilnie veikalu plaukti liek nojaust, ka Ziemassvētki nav vairs aiz trejdeviņiem kalniem, bet jau tepat – priekšnamā.  
 
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs jau tradicionāli šai pirmssvētku laikā aicina uz Ziemassvētku ieskaņas sarīkojumu ciklu „Ziemas noskaņā”. Tajā četras svētdienas apmeklētājiem būs iespēja baudīt dažāda rakstura, formāta un satura sarīkojumus, kas rosinās gan svētku gaidīšanas sajūtas, gan kopā būšanas prieku.

27. novembrī, svētdien, pulksten 16:00 Liepājas Latviešu biedrības nama lielo zāli pieskandinās Liepājas kori - vīru koris „Dziedonis” (diriģents V.Aivars), jauktie kori - „INTIS” (diriģente I.Valce), „Kursa” (diriģente I.Āboliņa) kopā ar Liepājas 8. vidusskolas audzēkņiem, „Laiks” (diriģente I.Balode), „Lauma” (diriģente M.Paipare) un „Līva” (diriģents J.Ozoliņš), kā arī Liepājas Universitātes sieviešu koris „Atbalss” (diriģente I.Valce). Koru skanējumu bagātinās solisti Laura Bluķe, Liene Normonta, Madara Lejniece, Sofija Kistenmahere un Renārs Juzups, koncertmeistari Santa Jašina un Normunds Kalniņš, kā arī sarīkojuma vadītāji Līga Miteniece un Ainars Ronis.
 
Kā koncerta moto izvēlēts jaunā, talantīgā komponista Ērika Ešenvalda komponētās dziesmas „Dvēseles dziesma” nosaukums, kas visprecīzāk raksturo šo kluso veļu un brīnumu pilno gaidīšanas laiku.

Koncertā skanēs latviešu komponistu, šā gada jubilāru, radītie skaņdarbi un 2013. gada Vispārējo Latviešu Dziesmu svētku repertuārā iekļautās dziesmas.  

Ieeja koncertā bez maksas.

Pievieno komentāru

Kultūra