Liepājas koncertzāle saņem "Starptautisko Arhitektūras balvu 2016"

Koncertzāle “Lielais dzintars” ieguvusi 2016. gada Starptautisko Arhitektūras balvu kā labākais jaunais arhitektūras projekts.

Starptautiskā Arhitektūras balva ir augstākais un prestižākais apbalvojums celtnēm, kas godina un izceļ jaunu un modernu dizainu. Šis ikgadējais apbalvojums, ko organizē Čikāgas Arhitektūras un Dizaina muzejs un Eiropas Arhitektūras, Mākslas, Dizaina un Pilsētplānošanas izpētes centrs, veicina un popularizē starptautisko arhitektūru un dizainu visā pasaulē, informē SIA “Lielais Dzintars” mārketinga un pārdošanas vadītāja Linda Brūdere.

Šogad Čikāgas Arhitektūras un Dizaina muzejs saņēmis rekordlielu skaitu projektu, kas paredzēti jaunām ēkām, ainavu arhitektūrai un pilsētu plānošanai no nozīmīgiem uzņēmumiem.

2016. gada žūrija, ko veidoja izcilu itāļu arhitektu, žurnālistu un pedagogu grupas, tikās Milānā, 15. Venēcijas Arhitektūras Biennāles laikā, un izvēlējās 130 projektus no vairāk kā 40 valstīm. Koncertzāles “Lielais dzintars” projektu muzeja konkursam pieteica “Volker Giencke & Company” arhitektūras uzņēmums.

2. septembrī Čikāgas Arhitektūras un Dizaina muzejs un Eiropas Arhitektūras, Mākslas, Dizaina un Pilsētplānošanas izpētes centrs ikgadējā “Pilsēta un Pasaule” simpozijā, kas notiks Stambulā, Turcijā, UCTEA Turcijas Arhitektu kameras Stambulas filiāles ēkā, atklās īpašu izstādi, kurā tiks prezentēti visi uzvarētājprojekti. Pēc Stambulas ceļojošā izstādi izrādīs dažādās Eiropas valstīs.
Visas celtnes un projekti, kuri izvēlēti konkursā, ir iekļauti īpašā žurnāla “Global Design + Urbanism” numurā.  Pilns 2016. gada uzvarētāju saraksts pieejams Muzeja mājaslapā: www.chi-athenaeum.org

Arhitekta Folkera Gīnkes biroja izstrādātais koncertzāles “Lielais dzintars” projekts ir saņēmis vairākus nozīmīgus apbalvojumus: publikas balva prestižā starptautiskā arhitektūras konkursā «Architizer A+ Awards», Latvijas Arhitektūras gada balva 2016 (sudraba ananass),  atzinība „Gada labākā būve Latvijā 2015” nominācijā „Sabiedriskā jaunbūve”.

Pievieno komentāru

Kultūra