Liepājas Jauniešu teātra studija ielūdz uz pirmizrādi

27. martā pulksten 19 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studija, režisors Juris Ločmelis un kostīmu māksliniece Maija Drāzniece, ielūdz uz Hermaņa Paukša lugas "Vai tev tas neliekas dīvaini, Rodžer?" pirmizrādi. Galvenajās lomās Kārlis Reijers un Aksels Aizkalns. Nākamā izrāde piektdien, 30. martā, pulksten 19 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē, informē organizatori.

Dramaturgs, režisors, aktieris un rakstnieks Hermanis Paukšs ir sarakstījis vairāk nekā 200 lugu, nospēlējis apmēram 100 lomu teātrī un veidojis filmu scenārijus. Lasītājiem pazīstams kā romānu "Godīgā meitene", "Baloža skelets", "Striptīzs", "Ledus sarkofāgi", "Pirmā sniega sindroms", "Sieviete bārā vai Trīs idioti" un citu izdevumu autors.

Lugu "Vai tev tas neliekas dīvaini, Rodžer?" viņš raksturojis kā filozofisku drāmu ar aizdomīguma pieskaņu, bet Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studijas dalībnieki papildina, ka tas ir spokains kriminālstāsts ar stereo elementiem divos cēlienos bez starpbrīža.

"Tas ir savdabīgs kriminālstāsts par mīlestību un paralēlo pasauļu mijiedarbību," saka izrādes režisors Juris Ločmelis, piebilstot, ka iestudējums ir eksperiments – mēģinājums ievest skatītāju realitātes redzamajā un neredzamajā daļā. "Tā ir veidota līdz šim nebijušā formā -  kā stereo izrāde, kurai ir divi sastāvi. Te piecas lomas izspēlē desmit cilvēku, jo vienlaikus spēlē divi sastāvi. Viņi visu laiku spēlē kā spogulī," skaidro iestudējuma režisors. Viss lugas teksts ir sadalīts tā, ka pamīšus vienu lomu runā divi cilvēki, ik pa laikam pasakot kādu frāzi arī kopā. Tādēļ Juris Ločmelis skatītājus aicina nemēģināt visu saskatīt, bet ieklausīties. Iespējams, kādam izdosies ieraudzīt vairāk nekā izrādē saskatāms.

Lomās iejutīsies Kārlis Reijers un Aksels Aizkalns (Rodžers), Marta Zāle - Zālīte un Sanita Pūķe vai Rota Brūna (Selīna), Sanita Sūniņa un Amanda Razma vai Guna Matule (Karmija), Anna Elizabete Stūre un Katrīna Feldmane vai Elīna Bojarkina (Daniēla), Raimonds Vītoliņš un Artūrs Čukurs (Joasafs), kostīmu māksliniece Maija Drāzniece.

Pievieno komentāru

Kultūra