Liepājas jaunieši no Igaunijas atgriežas iedvesmas pilni

Sestdien, 20. oktobrī, astoņi Liepājas jaunieši atgriezās no starptautiska jauniešu pieredzes apmaiņas projekta „Meeting Other Ways of Living”, kas no 13. līdz 20.oktobrim norisinājās Igaunijā, Karksi-Nuja pilsētā.

Projektā „Meeting Other Ways of Living” piedalījās jaunieši no Dānijas, Latvijas, Lietuvas un pašas Igaunijas, kā arī nodarbību pasniedzēji, līderi, jaunatnes jomas speciālisti, kopumā pulcējot ap 60 projekta dalībnieku.

Projekta ”Meeting Other Ways of Living” ietvaros kvalificētu treneru vadībā jaunieši strādāja dažādās meistardarbnīcās – deja, mūzika un cirka māksla, kā rezultātā jaunieši izveidoja kopēju priekšnesumu, kas tika izrādīts plašākai publikai Tallinā, Karksi-Nuja pilsētā, kā arī mūsu pašu Rūjienā.

Lai sekmētu starpkultūru dialogu un toleranci, katrai grupai vajadzēja prezentēt savu valsti, tradicionālos ēdienus un kultūru projekta Starpkultūru vakarā, iemācīt latviešu dziesmu un novadīt dažas latviešu spēles un aktivitātes. Projekta ietvaros jaunieši tika iepazīstināti arī ar ES programmas ”Jaunatne darbībā” vadlīnijām, to piedāvātajām iespējām jauniešiem, kā arī jauniešu pieredzes apmaiņu projektu tīkla ”Drums for Peace” būtību un starptautisko darbību.
Latvijas grupu projektā pārstāvēja astoņi Liepājas jaunieši -  Anete Eversone, Egija Maškēvica, Taņa Pakalnišķe, Reinis Siliņš, Rihards Pēteris Ročāns, Edgars Pankratovs un grupu līderi Egils Šusts un Annija Gancone.

Kā stāsta Liepājas jaunietis Edgars, ”Šis apmaiņas brauciens bija ļoti aizraujošs un interesants, ļāva man iemācīties jaunas lietas, ko līdz šim nebiju zinājis vai nebiju domājis, ka spēšu iemācīties. Iepazinos ar labiem cilvēkiem no dažādām valstīm, ar kuriem bija prieks pavadīt visu notikumiem bagāto nedēļu. Projektā katrs no mums varēja iepazīties ar ļoti svarīgu dzīves mācību, ka mēs visi savā ziņā esam vienoti un varam viens uz otru paļauties, kad tas ir nepieciešams. Lielu paldies vēlos teikt projekta organizatoriem, kas ļauj daudziem jauniešiem, tādiem kā es, piedalīties šādos projektos, jo tā ir vienreizēja iespēja gūt izcilu pieredzi, kas noteikti noderēs turpmākajā dzīvē!”

”Šī bija neaizmirstama nedēļa, ar fantastiskiem cilvēkiem”, stāsta arī Reinis. ”Bija interesanti nonākt vietā kur ar citiem jārunā angliski, lai spētu komunicēt visiem saprotamā valodā. Pats foršākais šajā projektā man šķiet bija satikties ar citu valstu jauniešiem un visiem kopā radīt spēcīgu un pozitīvu enerģiju, kā arī tas, ka cilvēkiem bija iespēja iegūt pozitīvas emocijas no mūsu enerģijas. Mūsu grupas līderi - Egils un Annija bija ļoti draudzīgi,atbildīgi un atsaucīgi. Esmu ieguvis daudz jaunu un jauku draugu. Esmu pateicīgs, ka man bija iespēja to visu piedzīvot.”

Arī grupas līderis Egils Šusts pozitīvi vērtē aizvadīto nedēļu: ”Šī bija viena no manām labākajām nedēļām. Tas man bija pavisam kaut kas jauns, un es priecājos, ka atsaucos Liepājas Jaunatnes centra piedāvātajai iespējai. Projekta mērķis bija sadraudzēties ar citu valstu tīņiem, izprast viņu dzīvesstilu, un kādam varbūt uzlabot angļu valodas zināšanas. Projektā varēja sajust milzīgu enerģiju un redzēt ļoti daudz patīkamu emociju. Vēl pirms nedēļas es neticēju, ka kaut kas tāds ir iespējams, bet tā ir taisnība. Es sajutu šo enerģiju starp mums visiem, īpaši pēdējā dienā, kad visi sasēdāmies kopējā aplī. Ar citu valstu pusaudžiem mums kopā bija ļoti jautri. Mēs ieguldījām daudz laika un pūles, lai kopīgiem spēkiem padarītu mūsu priekšnesumus labākus - sakomponējām dziesmu speciāli  šim projektam, kurā dziesmas rindiņas bija dažādās valodās (lietuviski, latviski, dāniski, angliski). Tas bija kaut kas vienreizējs - kad kopīgi to izdziedājām, varēja just, ka tajā ir ieguldīta milzīga enerģija”.

”Iepriekš biju bijusi jauniešu apmaiņā, taču šī atšķīrās ar patīkamām brīvā laika pavadīšanas iespējām”, papildina grupas līdere Annija. ”No piedāvātajām nodarbībām izvēlējos mūziku (perkucijas, afrikāņu bungas). Lai arī sākotnēji ārkārtīgi sāpēja rokas, uzstājoties mani pārņēma azarts un kopības sajūta ar pārējiem bundziniekiem. Iepazinos ar patīkamiem cilvēkiem no citām valstīm, kā arī patīkami sadraudzējāmies ar savu latviešu grupu - gan es, gan citi no mums atzina, ka ierastajā dzīvē ar saviem labākajiem draugiem ļoti sen nav gājis tik jautri kā šeit. Šīs nedēļas laikā es smējos vairāk nekā visa gada laikā. Esmu uzņēmusi pozitīvas enerģijas lādiņu, kurš drūmajā mācību laikā man bija ļoti nepieciešams. Noteikti vēlos šādas apmaiņas izbaudīt vēl un vēl. Tas nekas, ka mācības ir iekavētas - tas viss bija tā vērts”!

Projekta izskaņā katrs dalībnieks svinīgi saņēma Jaunatnes pasi, kas ir nozīmīgs pieredzes apliecinošs dokuments jaunatnes neformālās izglītības jomā.

Jauniešu dalību projektā noorganizēja Liepājas Jaunatnes centrs sadarbībā ar starptautisko jauniešu apmaiņas projektu tīklu „Drums for Peace”. Projekts notika ar Eiropas Savienības programmas „Jaunatne darbībā” atbalstu.

Nākamais Liepājas Jaunatnes centra organizētais jauniešu pieredzes apmaiņas projekts norisināsies februārī, šoreiz jauniešus un nodarbību pasniedzējus no citām valstīm uzņemot Liepājā.

Projekta atskata pasākums notiks piektdien, 2.novembrī plkst.16.30 Liepājas Jaunatnes centrā.

Laipni aicināti visi interesenti!

Daira Kārkliņa
Liepājas Jaunatnes centrs
Sabiedrisko attiecību speciāliste   

Pievieno komentāru

Kultūra