Liepājas jaunie dziedātāji un dejotāji – Latvijas labāko vidū

Aprīļa beigās Rīgas Latviešu biedrības namā pulcējās bērni un jaunieši, folkloras konkursu „Klaberjakte”, „Dziesmu dziedu, kāda bija”, „Vedam danci” finālisti no visas Latvijas - 124 spēlētāji, 136 dejotāji un 95 dziedātāji vecumā no 5 – 20 gadiem.  Liepājnieki kārtējo reizi pierādīja savu varēšanu spēlēt, dziedāt un dejot, atvedot mājās gan divus 1.pakāpes diplomus, gan Zelta un Sudraba dejotāju titulus.

No Liepājas finālā piedalījās Bērnu un jaunatnes centra folkloras kopas „Ķocis” kapela un dziedātāja Anete Reimane kopā ar savu skolotāju Solveigu Pētersoni. Sīvā konkurencē no pasākuma mājās liepājnieki atgriezās kā absolūti uzvarētāji, pārvedot  divus 1. pakāpes diplomus un uzslavas no žūrijas komisijas, kuras sastāvā bija tādas personības kā Ilmārs Pumpurs, Ruta Stepiņa, Zane Šmite, Māra Mellēna, Dina Liepa, Ilga Leimane u.c.

Tradicionālās dejas konkursa finālā „Vedam danci” Liepāju pārstāvēja 15.vidusskolas dejotāji no deju kopas „Akmentiņi” (skolotāja Baiba Demitere) un TMKC deju kopas „Krustiņi” dejotāji (skolotāja Inta Āboliņa), kuri pāru deju kategorijā saņēma Sudraba dejotāju titulus.

Savukārt profesionālās izglītības kompetences centra “Liepājas Valsts tehnikums” deju kopa „Odziņa” (skolotāja Inta Āboliņa) pāru dejās un kadriļu kategorijā saņēma Zelta dejotāju titulu un savā jomā uzrādīja vislabāko rezultātu.

Gunta Jākobsone,
sabiedrisko attiecību speciāliste

Pievieno komentāru

Kultūra