Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas jubilejas izstāde Liepājas muzejā

No 14. aprīļa līdz 1. maijam Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18, skatāma Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas jubilejas izstāde “90 gadi mākslas”. Izstāde ir retrospektīva audzēkņu darbu skate no skolas fondiem.

Izstādē atspoguļota skolas mainība gadu gaitā ne vien saturiski, bet arī stila, izteiksmes veida un izmantoto materiālu ziņā. Vairākkārt ir mainījies skolas vārds un nodaļu nosaukumi, klāt nākušas ir arī jaunas nodaļas, šobrīd izglītības programmas, informē Liepājas muzeja muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Skatītājiem ir dota iespēja izsekot mākslas un dizaina tendencēm dažādos laika posmos. Šī izstāde ir mazliet skats atpakaļ, tā ļauj mums novērtēt to, kas ir bijis, izvērtēt to, kas mēs esam pašreiz, un iegūtās atziņas varētu palīdzēt skolai, šajā pārmaiņu laikā, pieņemt jaunus izaicinājumus.

Deviņdesmit gadi ir cienījams gadu skaits. Piedzīvots brīvās Latvijas uzplaukums, kara gadi, pēckara okupācija un Latvijas atdzimšana. Katrā laika posmā mākslas procesu ietekmējusi gan filozofiskā doma, gan sociālais pieprasījums, un tie veidojuši arī skolas attīstības virzienus. Zīmīgi, ka pirmais skolas nosaukums ir bijis Liepājas Daiļamatniecības skola. Daiļie amati visus šos gadus ir bijuši skolas pamatu pamats.

Skola audzēkņiem ir kā pirmais pakāpiens mākslas olimpā. Daudzi skolas absolventi ir kļuvuši par ievērojamiem māksliniekiem.

22. aprīlī plkst. 17 Liepājas muzeja izstāžu zālē notiks svinīgs skolas jubilejas sarīkojums un tikšanās.

Izstāde “90 gadi mākslas” Liepājas muzejā ir viens no skolas jubilejas pasākumiem, šobrīd Liepājas Dizaina un māksla vidusskolas izstāžu zālē skatāma skolas audzēkņu darbu izstāde “Skola šodien”, savukārt Liepājas Latviešu biedrības namā eksponēta vēsturisku fotogrāfiju izstāde par skolas vēsturi.

Izstāde Liepājas muzejā tapusi ar VKKF un Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu. Ieeja izstādē ir bez maksas.


Pievieno komentāru

Kultūra