Liepājas amatierteātri apliecinās sevi festivālā un skatē

Sestdien, 17. martā, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas teātris ar iestudējumu „Starp ezeru un jūru” piedalās amatierteātru festivālā „Pie mums martā” Lielvārdē, savukārt Metalurgu tautas teātris ar Raiņa lugu „Pūt, vējiņi!” un Jauniešu teātra studija ar iestudējumu „Love or not to love” 18. martā pārstāvēs Liepāju Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra rīkotajā Latvijas amatierteātru iestudējumu „Gada izrāde 2011” Kurzemes reģiona skatē Kandavā.

Jau trešo reizi Lielvārdes Tautas teātra dalībnieki sadarbībā ar kultūras nama „Lielvārde” darbiniekiem un Lielvārdes novada pašvaldību organizē amatierteātru festivālu „Pie mums martā”, kas veltīts latviešu dramaturga Gunāra Priedes piemiņai.

Šajā dienā teātra cienītājiem būs iespēja kopumā noskatīties deviņus iestudējumus, kurus skatītāju vērtējumam nodos tautas teātru dalībnieki no Saldus, Lielvārdes, Kokneses, Madonas, Krimuldas novada un Limbažu novada Viļķenes pagasta teātriem, kā arī  Kuldīgas Bērnu un jaunatnes centra jauniešu teātra un Lielvārdes vidusskolas teātra „Bumbulis”.

Uzaicinājumu piedalīties festivālā saņēma arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas teātris un tā režisore Ināra Kalnarāja. Tāpēc sestdien, 17.martā, Lielvārdē Liepājas Tautas teātris skatītājiem izrādīs īsteni liepājniecisku, literāri muzikālu uzvedumu „Es dzīvoju starp ezeru un jūru” ar Olafa Gūtmaņa prozu un dzeju.

Savukārt seši Kurzemes reģiona amatierteātri, kuri sevi jau pierādījuši pilsētas vai novadu skatēs, savu varēšanu apliecinās un sniegumu teātra ekspertiem atrādīs nedēļas nogalē Kandavā.

Liepāju Latvijas amatierteātru iestudējumu „Gada izrāde 2011” Kurzemes reģiona skatē  18. martā pārstāvēs Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Jauniešu teātra studija ar izrādi „Love or not to love”, režisors Juris Ločmelis un Metalurgu tautas teātris ar Raiņa lugu „Pūt, vējiņi!”, režisore Daina Kandevica.

Ik gadu Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs rīko Latvijas amatieru teātru skati „Gada izrāde”, kuras mērķis ir izvērtēt Latvijas amatieru teātru iestudējumus, nodrošināt to darbības nepārtrauktību Latvijā un vecināt māksliniecisko izaugsmi un kvalitatīvu attīstību.

Savu sniegumu teātra ekspertiem -  teātra zinātniecei, mākslas zinātņu doktorei Ingrīdai Vilkārsei un Latvijas Kultūras akadēmijas rektoram, profesoram Jānim Siliņam jau atrādījuši amatierteātri no Zemgales, Vidzemes, Rīgas un Latgales reģioniem.
Uz „Gada izrāde 2011” finālu,  kas notiks 2012. gada 1. aprīlī Dailes teātrī, Rīgā pretendē 54 amatierteātri, kas sevi jau pierādījuši pilsētas vai novada amatieru teātru skatēs.

Pievieno komentāru

Kultūra