Liepājā viesosies mandolīnu orķestris no Vācijas

2. jūnijā pulksten 19 Liepājas Svētās Annas evaņģēliski luteriskajā baznīcā koncertēs Liepājas sadraudzības pilsētas Darmštates – Eberštates (Vācija) mandolīnu orķestris diriģenta Dr Ēriha Krafta vadībā. Kopā ar orķestri uzstāsies arī krievu mandolīnists Valerijs Kiseļovs, informē Liepājas domes Ārējo sakaru organizatore Ligita Pudža.

Pirms diviem gadiem Ērihs Krafts Liepājā viesojās kā tūrists. Liepājas šarms un skaistā Annas baznīca pamudināja Krafta kungu uz Liepāju atvest viņa vadīto mandolīnu orķestri. Mandolīnu un ģitāru orķestra skanējums nav pārāk bieži sastopama arī pašā Vācijā, tādēļ uzstāšanās vienmēr ir īpašs notikums.

Ērihs Krafts mandolīnu orķestri nodibināja 18 gadu vecumā. Orķestris apvieno aptuveni 20 mūziķus, kuri galvenokārt izpilda baroka mūzikas oriģināldarbus, kā arī visiem labi pazīstamās kompozīcijas mandolīnai un ģitārai, ko var nodēvēt par šī žanra klasiku. Mūziķi ar lielu prieku izpilda mūsdienu skaņdarbus, kā arī vācu un citu tautu folkmūziku.

Koncertam Liepājā orķestris ir izvēlējies baroka laika komponistu Torelli un Baha skaņdarbus, kā arī Bēthovena skaņdarbu, ko komponists radījis speciāli mandolīnām, Hermana Ambrosius svītu neo-baroka stilā u.c.

Kopā ar orķestri Annas baznīcā uzstāsies arī krievu mandolīnists Valerijs Kiseļovs. Viņš ir studējis klasisko mandolīnas spēli vairākās Vācijas konservatorijās un uzstājas visā Eiropā ar programmu, kas aptver mandolīnas orģinālmūzikas klasisko un romantisko periodu.

Uz koncertu tiek aicināts ikviens interesents un klātienē pārliecināties par neparasto mandolīnu orķestra skanējumu.

Ieeja koncertā par ziedojumiem.

Pievieno komentāru

Kultūra