Liepājā viesosies "Eiropas Džeza orķestris"

Liepājā šodien viesosies starptautiski lielākais džeza projekts – Eiropas džeza orķestris. Koncerts notiks pulksten 18 Liepājas Latviešu biedrības namā, informē Liepājas Kultūras pārvaldes attīstības projektu vadītāja Krista Kalnarāja.

2011. gada orķestra programma ir izveidota uz modernā džeza bāzes ar etniskās mūzika piegaršu. Dažbrīd programma ir pat ēteriska, dažbrīd pat ļoti mežonīga, kur sastapsies Eiropas un Afro – Amerikas muzikālais mantojums.

Katru gadu šis projekts ir ar jaunu sastāvu, jaunu diriģentu un programmu. Projektā piedalās dalībnieki vecumā no 18 līdz 30 gadiem, kas ļauj šim projektam izvirzīt jaunus muzikālus mērķus un "staigāt par vēl neapgūtiem ceļiem". Kopš 1998. gada aizvadītajos 204 koncertos orķestris viesojies 30 Eiropas valstīs, kā arī pabijis Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā,  Āzijā, pulcējot 254 mūziķus.

Par šī gada tūres diriģentu ir pieaicināts plaši pazīstamais komponists, aranžētājs, diriģents un mūzikas pasniedzējs soms Jāre Laukanens (Jare Laukkanen’s). Kā otrs vadošais komponists šogad būs igaunis Rauls Sots (Raul Sōōt), kurš savas muzikālās zināšanas apguvis Zviedrijā, Kopenhāgenas ritma mūzikas konservatorijā, kā arī Amerikas Savienotajās Valstīs.

Pievieno komentāru

Kultūra