Liepājā viesosies Brēmenes jauniešu simfoniskais orķestris

Pirmdien, 27. jūnijā, pulksten 19 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks Brēmenes jauniešu simfoniskā orķestra koncerts. Orķestris ir ieguvis starptautisku atzinību, katru gadu viesojoties citās zemēs.

Jauniešu simfoniskais orķestris Bremen-Mitte tika izveidots 1980. gadā un pašlaik tajā darbojas 70 dalībnieku, vēstīts Biedrības nama mājaslapā.

Jaunie mūziķi, kuri ir vecumā no 14 līdz 22 gadiem, izrāda lielu apņēmību un prieku, strādājot pie dažādiem projektiem. Orķestrī arī spēlē daudzi mūziķi, kuri ir ieguvuši vācu konkursa “Jugend musiziert’’ balvu. Daudzi no bijušajiem orķestra dalībniekiem tagad spēlē slavenos orķestros Londonā, Berlīnē, Hamburgā, Bonnā, Leipcigā un Brandenburgā.

Pateicoties koncertiem, kas veltīti bērniem, labdarībai un dažādiem projektiem sadarbībā ar Brēmenes Filharmonijas orķestri, jauniešu orķestris ir kļuvis par nozīmīgu daļu no Brēmenes kultūras dzīves.

Kopā ar simfoniskajiem koncertiem, orķestra repertuārā ietilpst arī ikgadējais brīvdabas festivāls “Musik und Licht am Hollersee’’, kas piesaista līdz pat 20 tūkstošiem apmeklētāju.

Vēl viens nozīmīgs ikgadējs pasākums, kas notiek katru rudeni ir projekts “Starptautiskais jauniešu simfoniskais orķestris’’, kur katru gadu jaunie mūziķi no visas pasaules tiek uzaicināti spēlēt kopā ar orķestri. Desmit dienas šie jaunie mūziķi strādā pie programmas, kuru vēlāk kopā atrāda koncertā.

Pēdējo gadu laikā Jauniešu simfoniskais orķestris ir koncertējis Francijā, Spānijā, Dānijā un Itālijā.

Kopš 2012. gada orķestra vadītājs un diriģents ir Martin Lentz. Dzimis 1969.gadā Hamburgā, ir spēlējis dažādos jauniešu orķestros kā čellists un kontrabasists.

Sākot ar 1994.gadu viņš ir diriģējis daudzus starptautiskus izbraukumu koncertus kopā ar “Rahlstedter kamerorķestri Hamburga’’. Viņš ir vadījis un diriģējis dažādus Operas projektus, piemēram, Viktora Ullmanna “Atlantis Imperators” Jēnas teātrī, W. A. Mocarta “Maģiskā Flauta”, Kristofa Šambaha “Līķu Opera” un daudzus citus.

Martins Lentz ir iniciators un dibinātājs Vācu Nacionālajam Mūzikas Izglītības Orķestrim. Mūsdienu mūzika ir viena no ievirzēm uz ko diriģents koncentrējas savā darbā. Martins Lentz ir vadījis daudzas pirmizrādes un pirmatskaņojumus, ieskaitot arī viņa paša kompozīcijas.

 Ieeja bez maksas.

Pievieno komentāru

Kultūra