Liepājā viesojas viens no izcilākajiem diriģēšanas profesoriem pasaulē

Šonedēļ Liepājā notiek diriģēšanas meistarklases, ko vada Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas profesors Kolins Meters. Sestdien, 8.septembrī plkst.19:00 Liepājas Simfoniskais orķestris aicina klausītājus uz Graudu ielas koncertzāli, kur skanēs diriģēšanas meistarklašu galā koncerts "No Brazīlijas līdz Dienvidkorejai".

Kā viens no izcilākajiem un harizmātiskākajiem diriģēšanas pedagogiem Kolins Meters (Colin Metters) ir atzīts visā pasaulē. Viņš ir vadījis diriģēšanas meistarklases Vācijā, Krievijā, Šveicē, Somijā, Lietuvā, Austrālijā, Ķīnā, Venecuēlā, Polijā, Vjetnamā un ASV, vēl pavisam nesen strādājot ar Krievijas Nacionālo simfonisko orķestri. Kolins Meters ir diriģējis visus vadošos Lielbritānijas orķestrus un kā viesdiriģents strādājis ar orķestriem visā pasaulē. 2008.gadā viņš bija aicināts pārstāvēt Lielbritāniju žūrijas komisijā 5.Prokofjeva Starptautiskajā diriģēšanas konkursā Sanktpēterburgā. Diriģēšanas kursu Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā Kolins Meters izveidoja jau 1983.gadā. Tagad tā ir starptautiski atzīta kā viena no pasaules izcilākajām diriģēšanas mācību programmām.

Meistarklasēs Liepājā piedalās septiņi diriģenti, ko atlasījis pats Kolins Meters. Tie ir jau praktizējoši diriģenti un diriģentu asistenti no Itālijas, Brazīlijas, Dānijas, Norvēģijas, ASV. Meistarklasēs piedalās arī latviešu jaunais diriģents Jānis Liepiņš (jauniešu kora "Kamēr..." galvenais diriģents).

"Kolins Meters ir augstākās klases meistars, no viņa ir jāņem viss, ko viņš dod. Man patīk, ka viņš sniedz tādu kā brīvības sajūtu, viņš nepasaka uzreiz, kas ir pareizi, vai nepareizi, bet dod pareizo impulsu, lai tu pats saprastu, kas tieši ir jādara," stāsta diriģents Jānis Liepiņš. Arī Reinis Lapa, kas pašreiz studē diriģēšanu Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā, atzinīgi vērtē profesora Metera darba stilu: "Viņam tiešām piemīt unikāla spēja katrā atrast to punktu, kur palīdzēt un ar ko to cilvēku izcelt. Viņš atrod īsto pieejas veidu, lai katrs meistarklašu dalībnieks saprastu, ko tieši no viņa grib, viņš nepasaka priekšā, bet liek pašam saprast un tādā veidā uzvedina uz pareizā ceļa."

Meistarklašu repertuārs ir ļoti plašs – Brāmsa, Vāgnera un Vēbera uvertīrām un Dvoržāka, kā arī Čaikovska koncertiem līdz pat Prokofjeva, Šūmaņa, arī Brāmsa un Dvoržāka simfonijām. "Mūzikas radīšanas process katram diriģentam ir atšķirīgs. Tā ir ķermeņa valoda, muzikālās idejas un diriģenta personalitāte. Klausītajam būs interesanti redzēt, kā orķestris uz katru diriģentu reaģē pilnīgi citādāk," stāsta meistarklašu organizators, "Conducting.Info" pārstāvis Aleksis Mirabels.

Savu oficiālo koncertsezonu Liepājas Simfoniskais orķestris atsāks ar sezonas atklāšanas koncertu 21.septembrī Liepājas Latviešu biedrības namā, kur koncertciklā "Eiropas dārgumi" beidzot tiks pirmatskaņots Kristapa Pētersona rakstītais Otrais Liepājas koncerts. Atgādinām, ka pirmatskaņojums bija paredzēt jau pagājušogad, bet solistes – čellistes Kristīnes Blaumanes dēļ koncertu nācās atcelt.

Biļetes var iegādāties visās "Biļešu Paradīzes" kasēs un stundu pirms koncerta tā norises vietā Liepājā, Graudu ielā 50. Aktuālo informāciju par Liepājas Simfoniskā orķestra nākamajiem koncertiem var atrast orķestra mājaslapā www.lso.lv.

Iveta Vēvere
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Liepājas Simfoniskais orķestris, Valsts SIA

Pievieno komentāru

Kultūra