Liepājā uzstāsies "Terem kvartets" un "Melo – M"

Trešdien, 16. februārī, pulksten 19 Liepājas teātrī uzstāsies grupa "Melo–M" un "Terem kvartets" – pasaulē vienīgais tautas mūzikas instrumentu kameransamblis, kas klasiskus skaņdarbus spēlē savā aranžējumā un savu nosaukumu reģistrējis kā komponista vārdu, informē Liepājas Kultūras pārvalde.

"Terem kvartets" savas 25 gadu ilgās pastāvēšanas laikā ir uzstājies teju visā pasaulē un bijis daudzu nozīmīgu notikumu goda viesis. Ansamblis, kuru dēvē arī par Sanktpēterburgas "vizītkarti", ir triumfējis vairākos nozīmīgos festivālos. Par izciliem nopelniem Krievijas labā ansamblis ir kļuvis par "Tēvzemes Zelta grāmatas" laureātu, bet Andrejs Konstantinovs, Andrejs Smirnovs un Mihails Dzjudze – par nopelniem bagātajiem māksliniekiem.

Savukārt "Melo-M" pazīstama kā čellu trio, kas izveidots 2005. gadā. Paralēli pamatstudijām Latvijas Mūzikas akadēmijā grupas mūziķi ir skolojušies pie tādiem pasaulē atzītiem čella spēles meistariem kā Mstislavs Rostropovičs, Miša Maiskis un Natālija Šahovska.

"Melo–M" repertuārā ir gan popmūzikas un rokmūzikas dziesmu versijas trim čelliem, gan tautas mūzika, klasiskā mūzika un modernā klasika. Trio ir ieskaņojis trīs albumus: ar latviešu popmūzikas un rokmūzikas dziesmu versijām trim čelliem un sitaminstrumentiem, ar pasaules hitu versijām un ar pasaules tautu populārāko dziesmu versijām.

Aizvadītajā gadā "Melo–M" ieguva bronzas medaļu pirmajā starptautiskajā atskaņotājmākslinieku festivālā "Terem Crossover Competition" Sanktpēterburgā.

Pievieno komentāru

Kultūra