Liepājā uzstāsies afrikāņu perkusionistu grupa "Sembe Percussion"

22. jūlijā Liepājā, brīvdabas koncertzālē "Gypsy Camp”, uzstāsies afrikāņu perkusionistu un dejas grupa „Sembe Percussion”. Šis būs viens no astoņiem „8 Weeks of Music” koncertsērijas pasākumiem šovasar, vēstīts kluba "Fontaine Palace" mājaslapā.

„Sembe Percussion” ir mākslinieku grupa, kuri dzimuši un savu mākslu apguvuši Senegalā, Gvinejā un Ziloṇkaula krastā. Rietumāfrikas kultūras tradīcijas atšķiras no pārējā Āfrikas kontinenta ar to, ka lielākā daļa cilvēku ir muzikāli apdāvināti un ir saglabājuši deju un mūzikas tradīcijas paaudzēm ilgi. Jau piecu gadu vecumā bērnus sūta mācīties pie gili, kas ir īpašās bardu dzimtās dzimušie un augušie skolotāji. Viṇiem ir tiesības un talants izpildīt dziesmas, dejas un instrumentu spēli. Instrumentu spēli vispirms mācās, mutiski izpildot ritmu, un tikai pēc tam sāk spēlēt pašu instrumentu.

Tikai daži no mūziķiem spēlē deviņus instrumentus, un ir gili. Septiņu instrumentu spēle un dziedāšana ir noteikums, lai tiktu darbā „Les Ballets Africaine”, kas ir Gvinejas Valsts balets, kurā agrāk izlases veidā tika pieņemti mākslinieki arī no pārējā Āfrikas kontinenta, bet mūsdienās tikai no Gvinejas. Dejotājiem jāiztur kustību, jeb dejas konkurss un jāspēlē vismaz 2 instrumenti.

„Sembe Percussion” mākslinieki pārvalda djembe , dundun, balafon , samgban , bolon, kriy, gongoma , kassinett un botee instrumentu spēli, kā arī tās dalībnieku vidū ir vairāki Āfrikas baleta un akrobātikas mākslinieki. Rietumāfrikas dejai un mūzikai raksturīgs milzīgs spēks un enerģija, kuru nevar aprakstīt – tas ir jādzird, jāredz, jāizbauda. Mākslinieki ar savu gribasspēku un profesionalitāti aizrauj pat visprasīgāko publiku.

„Gypsy Camp” atrodas Stūrmaņu ielā 1, viesnīcas „Fontaine Royal” pagalmā. Ieeja no Friča Brīvzemnieka ielas. Koncerta sākums 22:00, ieeja no plkst. 21:00. Biļetes pieejamas interneta vietnē www.ticketshop.lv

Pievieno komentāru

Kultūra