Liepājā uz oktobri pārcelta izrāde par Henriju VIII

Izrāde par skandalozo 16. gadsimta angļu monarhu "Henrijs VIII Karaliskais gambīts" pārcelta uz 21. oktobri plkst.19, informē Liepājas Latviešu biedrības nams.

Bija paredzēts, ka izrāde notiks jau 19. maijā.

Iegādātās biļetes derīgas uz izrādi oktobrī vai nododamas Liepājas Latviešu biedrības nama kasēs.

Izrādes organizatori atvainojas par sagādātajām neērtībām.

Henriju VIII spēlēs populārais aktieris Andris Bērziņš, savukārt, Henrija sievu lomās iejutīsies spožās aktrises - Lāsma Kugrēna, Aīda Ozoliņa, Raimonda Vazdika, Indra Burkovska, Zane Burnicka, Egija Silāre un Ruta Vītiņa.

Režisors Voldemārs Šoriņš stāsta: "Luga, kas ir par karali un sešām sievietēm viņa dzīvē - par vēsturiskām personām un notikumiem, būtībā iztirzā daudzas mūsdienīgas politiskas, sociālas un ētiskas problēmas, kas nav atrisinātas joprojām un arī šodien izrādās apbrīnojami aktuālas. Neskatoties uz to, tajā ir gan smiekli, gan asaras, gan kaislības un erotika. Lēmumi, kas maina valstu un cilvēku likteņus, tiek pieņemti karaļa gultā."

Lugas autors ir vācu dramaturgs Hermanis Gresīkers (Hermann Gressieker), pirmizrāde vācu valodā notika 1957. gadā un to tūlīt uzveda vairāk nekā 20 teātri Vācijā, Austrijā un citur. Angliski luga pirmoreiz iestudēta 1959. gadā Ņujorkā Selivana ielas teātrī, Kanādā Monreālas Repertuāra teātrī luga uzvesta 50. gadu beigās Kanādā dzīvojoša latviešu režisora Gunāra Vērenieka režijā. Pirms vairāk nekā 10 gadiem Gunārs Vērenieks.

Pievieno komentāru

Kultūra